Tepelná čerpadla se vyplatí

Tepelné čerpadlo

Mezi nejvyšší výdaje jakékoli domácnosti patří pochopitelně pravidelné zálohy za plyn, elektřinu anebo jiný zdroj vytápění. Pokud nechcete tyto peníze navíc platit, je zapotřebí zamyslet se nad celým systémem vytápění interiéru a najít optimální variantu, jež bude levná a vysoce efektivní. Výbornou volbou je bezesporu kvalitní tepelné čerpadlo, které dokáže ušetřit spousty nákladů. Právě na princip jeho fungování se zaměříme mnohem podrobněji.

Nebojte se prvotních vysokých nákladů!

Často se lidé tepelného čerpadla vzdají jen díky jeho vyšší pořizovací ceně. Je jasné, že plynová kotel lze sehnat mnohem levněji, nicméně postupem času se vám investice stoprocentně vrátí. Určitě se vyplatí vypočítat si návratnost investice předem a budete mít jasno, za jak dlouho si přijdete na finanční prostředky, jež ušetříte. Oproti vytápění za pomocí plynového kotle můžete měsíčně na zálohách uspořit i několik tisíc korun.

Tepelné čerpadlo

Princip fungování tepelného čerpadla

V první řadě je třeba předznamenat, že existují dva základní typy tepelných čerpadel. Jedná se o modely vzduch- vzduch a vzduch- voda. Výbornou volbou je zejména tepelné čerpadlo vzduch voda. Základním principem jeho fungování je využívání entropického tepla, které je zdánlivě nevyužitelné. Energie z nitra země je optimální pro ohřívání vzduchu v interiéru. Ke vzniku kýženého tepla dochází díky kompresi, dekompresi a dalším součástem cyklu fungování tepelného čerpadla.

Jednoduché ovládání a efektivní tepelný komfort

Nejen princip fungování tepelného čerpadla, ale i jeho ovládání, je velice jednoduchou záležitostí. Na řídící jednotce si nastavíte požadovanou teplotu vzduchu v interiéru a další parametry, které jsou zapotřebí. Samotnou realizaci celého zapojení tepelného čerpadla je vhodné nechat na profesionální společnosti, která je schopna veškeré činnosti dotáhnout do dokonalosti. I prvotní nastavení čerpadla by měl řešit odborník.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.