Sypání obyčejné mouky do WC mísy zajistí její trvalou bělost a čistotu – jedna lžíce bohatě stačí a nejde o plýtvání

Použití mouky při údržbě toalety je aktuálně hitem internetu. Jedna jediná lžíce, nasypaná do WC mísy každý večer, se postará o eliminaci veškerého znečištění – tak to alespoň tvrdí populární návody na TikToku a dalších platformách, odkud se právě tento trik rozšířil mezi lidmi jako lavina. Má ovšem reálný základ?

Jak funguje použití mouky v toaletě

Podstata celého triku je snadná – mouku stačí šikovně nasypat tak, aby pokryla celý vnitřek toalety (ten je samozřejmě předtím třeba navlhčit spláchnutím). Mouka se ke stěnám přichytí a zabrání tak usazování kyseliny močové a dalších nečistot. Následujícího večera pak stačí jen mouku smýt štětkou a aplikovat novou vrstvu.

Sypání obyčejné mouky do WC mísy zajistí její trvalou bělost a čistotu Foto: Pixabay

Pokud si však myslíte, že jste právě objevili nový trik, který vám usnadní údržbu vašeho WC, tak vás zklameme. Vrstva mouky totiž vydrží jen několik málo spláchnutí, takže se uplatní pouze u toalet, které se používají jen málo. Pro běžnou rodinu tento trik bohužel příliš vhodný není. Místo něj však můžete vyzkoušet jiné osvědčené přírodní způsoby čištění toalety.

Jak vyčistit toaletu přírodními způsoby

Skvěle vám poslouží například sůl. Stačí ji rozmíchat v co nejteplejší vodě a opatrně nalít na stěny toalety (budete potřebovat nejméně dva litry vody). Následně ji nechte několik minut působit a nakonec svoje WC vydrhněte běžným způsobem. Pro ještě větší účinnost se vyplatí do směsi přidat lžičku kyseliny citronové.

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/cisteni-toalety-snadno-ekologicky-20200220.html, https://www.sanitino.cz/jak-vycistit-zachod-bez-chemie, https://www.westwing.cz/inspiration/tipy-a-navody/uklid-a-usporadani/jak-kompletne-vycistit-zachod/

Sypání obyčejné mouky do WC mísy zajistí její trvalou bělost a čistotu Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)