Osvětlení domu

Světelné kýče u domu i na zahradě: Neproměňujte exteriér v cirkus!

Vánoce jsou za rohem a spousta lidí už vytáhla vánoční světýlka. Proč ne? Ve střídmé podobě dokážou upozornit na vánoční čas a vytvoří z jinak fádního exteriéru něco zajímavého. Ozdobení malého venkovního stromku, svícen za oknem. Vkusné dekorace, které mají rozhodně co říct. Na rozdíl od některých domů, které jsou světlenými efekty doslova přesyceny. Jaké kýče se dnes nosí nejvíce. Čtěte dál, prozradíme vám to. Střídmost a jednoduchost Vánoc se díky těmto světelným gejzírům ztrácí v nenávratnu.

Kompletní osvětlení domků

Mnozí lidé si myslí, že když obtáhnout svůj příbytek světelným řetězem od hlavy až k patě, bude vypadat fantasticky a všichni se u něj budou zastavovat. Ne, přistávací dráha pro letadla není optimálním řešením, spíše vzhled domku degraduje. Koruna všemu se dá nasadit ještě tím, že jsou světla blikající a barevná.

Projekce vánočních motivů

Dělat si z fasády letní kino s nekonečnou smyčkou je další kratochvílí, která sem přišla ze západních moudřejších zemí. Už tak některé architektonické moderní skvosty vypadají šíleně. Když se k nim přidá ještě vánoční projekce, v níž samozřejmě nesmí vystupovat Santa se svým spřežením. V projekci nechybí ani sněhuláci a jiné motivy spojené se sněhem. Vždyť i toho se děti dočkají, a to v mnohem lepší tradiční podobě!

Světelní sobi

Světelný Santa a jeho sobi

Jakousi třešničku na hodně nepovedeném dortu představuje Santa. Tento západní Ježíšek tady už tak nemá co dělat. Osvětlené sobí spřežení rozhodně žádnou velkou parádu nenadělá. Ano, svítí hezky, ale vzhledově na stupnici kýčů už totálně překonalo i klasického sádrového trpaslíka. Z Vánoc se nám díky světýlkům stává spíše cirkus a jejich idea se postupně vytrácí. Ale naštěstí ne všude. Někde stále ještě ví, jak vypadají tradiční svíčky a zvyky.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *