Sukulenty nevydrží vše. Průvodce, co dělat, když umírají

Sukulent

Sukulenty považujeme za nenáročné rostliny, o které se nemusíme příliš starat. Je to pravda. Vaše sukulenty může zabít zejména příliš horlivá péče. Je třeba si uvědomit, kde tyto rostliny rostou původně – na místech, kde panuje sucho a není příliš úrodná půda. Obvykle jsou též vystaveny velkému množství světla. Pokud splníte tyto základní požadavky, máte spokojenou rostlinku. Existuje ještě pár pravidel, která je třeba dodržovat. A co když už sukulent umírá?

Sukulenty a zálivka

Tou nejčastější chybou je nadměrná zálivka. Sukulenty jsou skvělou rostlinou pro ty, kdo zapomínají zalévat. Mnohem lépe si poradí s obdobím sucha, než s přemokřením nebo příliš častou zálivkou. Příliš mnoho vody se jim ve volné přírodě nedostává a může je to zahubit. Dochází k hnilobě kořenů. Předtím, než sukulent znovu zalijete, by jeho půda měla být už suchá.

  • Je dobré pěstovat je v nádobách s drenážními otvory a ve speciální směsi pro sukulenty, která snadno propouští přebytečnou vodu.
  • Ideální je přesadit rostlinu do nové půdní směsi a zalít až když jeví známky, že potřebuje vodu.
  • Všechny shnilé části rostliny odřízněte, i kdyby to mělo znamenat, že odstraníte všechny kořeny.

Sukulenty

Foto: Pexels

Sukulenty nevyžadují hodně zeminy

Sukulenty vyžadují mělké nádoby na pěstování, protože nemají hluboké kořeny. V hlubokých nádobách neprospívají, protože voda může protéct rychle zeminou, aniž by si z ní kořeny vzaly dostatek vláhy. Je lepší mít každý jeden sukulent v nádobě zvlášť, než je nasadit do společné hluboké nádoby. Pokud se snažíte vytvořit nádobu s více sukulenty, nechte mezi jednotlivými rostlinami vzdálenosti 5 až 7,5 cm, než vyrostou. Pokud nemají dostatek místa, bojují spolu.

Zaměřte se na dostatek světla

Sukulenty potřebují hodně tepla a světla. Proto je pěstujeme na slunečných místech, kde je více než 6 hodin sluníčka denně. Nemají rády průvan a náhlé teplotní změny.

Zdroje info:

https://thehomespunhydrangea.com/5-reasons-your-succulents-are-dying-and-how-to-help/

https://www.thespruce.com/how-to-revive-a-succulent-6752840

Foto: Pexels

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!