Stromy a keře, které zdobí zahradu v prosinci: Zkrášlí exteriér svými květy i plody

skalník

Chcete si užívat pohled na kvetoucí zahradu i v prosinci? Je několik keřů a stromků, které zdobí zahradu svým květem či plodem i v zimním období. Které to jsou?

Vaše zahrada může kvést i v prosinci. Jsou keře a stromky, které dokáží oživit a zkrášlit exteriér svými květy či plody i v zimním období. O to více jsou vítané.

Žlutě kvetoucí poléhavý jasmín

Jedná se o nízký a poléhavý keř. Vzhledem ho lze přirovnat ke keři, který lidově nazýváme zlatý déšť. Tento druh jasmínu však zdobí exteriér v zimním období. Lze ho táhnout po konstrukci či opoře. Pozor na to, že se rozrůstá celkem agresivně. Z tohoto důvodu je vhodné ho vysadit na místech, kde je půda holá, nezatravněná. Žlutě kvetoucí jasmín potřebuje slunné stanoviště, aby vás obdařil květy. Rovněž mu vyhovuje každoroční zmlazovací řez záhy po odkvětu.

Slivoň chloupkatá kvete od prosince až do jara

Zkrášlí zahradu růžovo-bílými květy. Ty sice může mráz spálit, ale jakmile se oteplí, vyraší květy nové. Slivoň chloupkatá je menším stromem pocházejícím z Japonska. Větví se nízko nad zemí, a tak mnohdy připomíná spíše keř. V případě pravidelného odřezávání spodních větví se pak více podobá stromu. V mírnějších zimách vykvétá opakovaně, a to mnohdy už od konce listopadu až do jara. Květy se vytváří na větvích bez listů, tj. dříve, než listy na jaře vyraší. Dokáže tak oživit zahradu po celé zimní období.

okrasná dřevina

Foto: Pixabay

Nenáročný skalník působí dekorativně

Skalník je neopadavý plazivý keř, který se rozrůstá zejména do šířky. Díky tomu efektivně pokryje nevzhledná místa v zahradě. V zimě působí dekorativně díky svým červeným plodům, které jsou chutné pro ptactvo. Jedná se o nenáročný keř, který snese slunce i polostín. Dokonce může být pěstován i v trvalém stínu a bude i tak spokojený.

Jabloň Sargentova se zdobnými plody

Tento druh jabloně lze koupit jako strom či keř dorůstající do výšky okolo 2,5 m. Vyznačuje se tím, že roste hlavně do šířky, a to až do 3 m a má široce rozkladité větve. A právě na větvích dozrávají drobné plody, malvičky. Ty se stávají okrasou zahrady a také zdrojem potravy pro ptactvo po celou zimní sezónu.

Zdroj: ireceptar.cz, vedomazahrada.cz

Náhledové foto: Pixabay