Střechy a fasády z hliníku jsou sázkou na jistotu

Hliníková střecha

V nastávajícím teplém počasí je ideální doba na rekonstrukci střechy, zejména pak na výměnu krytiny. U ní je nutné si důkladně promyslet vhodný typ, který co nejméně zatíží konstrukci domu, zároveň přitom poskytne maximální ochranu před nepřízní počasí na následující desítky let. V tomto a mnoha dalších ohledech se vyplatí investovat do hliníkových střech.

Hliníkové střechy jsou nepřekonatelné z hlediska životnosti a odolnosti

Jako příklad kvalitních produktů lze vybrat PREFA Aluminiumprodukte. Rakouská hliníková střešní krytina PREFA se vyznačuje perfektními vlastnostmi z hlediska odolnosti a životnosti. Pakliže je hliníková střecha vybudována skutečně precizně, nemusíte se obávat jejího poškození ani v extrémních podmínkách, kdy například přijdou mrazy, napadne hodně sněhu, respektive se přižene silný vítr.

Hliníková krytina PREFA si udržuje svůj původní vzhled i mnoho let poté, co ji na střechu nainstalujete. Přispívá k tomu fakt, že se při výrobě opatřuje speciálním nátěrem, který ji chrání proti poškození, korozi a znečištění.

Hliníková střechaFoto: Prefa

Plechová střecha PREFA se dá využít prakticky pro všechny rodinné domy. Nezáleží dokonce ani na sklonu střechy, případně stáří objektu, protože hliník je výrazně lehčí nežli třeba klasické pálené střešní tašky. Ve srovnání s tímto typem krytiny je hliníková střešní krytina až desetkrát lehčí.

Kde všude najdou hliníkové střešní krytiny a fasády uplatnění?

Kromě střešních krytin dodává PREFA na trh také hliníkové fasády. Ty se skvěle hodí zejména pro komerční objekty, uplatnění však jistě najdou rovněž u rodinných, potažmo bytových domů, chat, chalup a dalších nemovitostí. Někoho možná příjemně překvapí svým designem, rozhodně nijak neuškodí celkovému vzhledu exteriéru vaší domácnosti. A to i díky tomu, že se dnes hliníkové fasády a střešní krytiny vyrábějí ve velkém množství barevných variant, takže si každý zájemce může vybrat přesně takový vzhled, jaký mu vyhovuje.

Náhledové foto: Prefa

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.