Stínící plachta proti slunci: Zapomeňte na rozpálené posezení

Stínící plachta

Venku je krásně a vy si hodláte sednout do pergoly nebo některého z koutů vaší zahrady? Ano, proč ne? Za předpokladu, že najdete tolik potřebný stín. Léto totiž bude i letos určitě doslova pekelné. Pořídíte-li si to správné stínění, půjdou rázem všechny obavy stranou. Alternativ je spousta, klasickými či kloubovými slunečníky počínaje a markýzami konče. Jestliže se vám ale toto konvenční stínění příliš nezamlouvá, nezoufejte. Představíme vám moderní stylové stínící plachty.

Stínící plachta

Stín v jakémkoli koutu zahrady

Hlavní předností tohoto typu stínění je bezesporu fakt, že lze plachtu umístit kamkoli v prostoru zahrady. Na ničem nejste závislí. Kotvicí sada je velmi jednoduchá a plachtu zvládne dát na správné místo bez větší námahy každý. Kdykoli je navíc možné naprosto jednoduše uchycení přemístit takovým způsobem, abyste dostali co největší porci stínu a cítili se příjemně.

Tvar a design plachty

Stoprocentně je nezbytné zvolit správný tvar plachty. Tradiční jsou především čtverce, které umí nabídnout dostatek stínu. Jestliže ale chcete spíše vsadit na menší extravaganci, vyplatí se stínící plachta prosti slunci ve tvaru trojúhelníku. Jeho tři cípy máte také rychleji ukotvené a můžete si užívat odpočinku. Co se týká jednotlivých barev, někdo upřednostňuje neutrální bílou, respektive krémovou a jiní lidé třeba vsadí raději na barevná provedení. Hezky vypadají třeba fialové odstíny, případně sytá žlutá barva.

Stínící plachta

Vyberte si ze spousty variací

Soustředit se vyplatí i na maximální pevnost látky, z níž je vyrobena. Pokud je navíc alespoň trochu voděodolná, je to jenom dobře. Ať už se vám líbí jakákoli, vybrat si můžete z mnoha variací v eshopu Dona-shop.cz. Sami se přesvědčíte o tom, že získáte do exteriéru vaší zahrady skvostný a přitom velmi jednoduchý, levný a funkční solitér.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.