Noční osvětlení ze slunce

Solární senzorové osvětlení

Díky slunci můžeme mít zdobené okolí svého domova nejen přes den, ale i v noci. Pěkné noční osvětlení domu, pozemku, zahrady pomáhá vytvářet vhodnou atmosféru.

Solární osvětlení je vynikající způsob, jak zajistit osvětlení v nočních hodinách. Nevyžaduje stavební úpravy, není třeba ničit již hotový trávník, umožňuje osvětlení míst, kde elektrický kabel můžeme dostat buď problematicky, nebo kde není elektřina vůbec zavedena. Využití solárního osvětlení je velmi široké od funkčního reflektorového osvětlení až po exkluzivní světelné dekorace. A využitelné je nejen v létě, ale po celý rok.

Solární senzorové osvětlení

Solární senzorové osvětlení Sunen

Osvětlete všechny prostory

Potřebujete osvětlit prostor před garáží, dvůr, okolí domu? Mít dostatek světla? Řešením jsou solární LED reflektory. LED technologie umožňuje snížit spotřebu elektrické energie, a solární článek zajišťuje tuto energii. Spojením úsporné LED technologie a solárního systému zajišťuje hodiny provozu reflektoru. Můžete si vybrat solární světla, vhodné pro firemní prostory, která se automaticky zapnou po setmění. Nebo můžete osvětlení zapnout a vypnout manuálně. Případně se lze rozhodnout pro osvětlení ovládané pohybovým senzorem. Potom se už nestane, že garáž vepředu bude ve tmě.

Decentní osvětlení

Decentní osvětlení

Pokud je reflektor příliš silný, nebo hledáte něco vhodnějšího z designové stránky, můžete se rozhodnout pro menší světelné zdroje. Použitím několika stejných svítidel získáte funkční osvětlení, které plní i estetickou funkci. Správně umístěné venkovní světla mohou zvýraznit detaily domu a současně zajistit plnohodnotné osvětlení příjezdové cesty nebo chodníku. Na výběr jsou svítidla, která se montují na stěnu, dají se zapíchnout do země, namontují na dřevěné trámy, výběr je opravdu široký. Pokud chcete mít osvětlenou příjezdovou cestu, můžete si vybrat světelné zdroje, které se instalují do země a nevyžadují žádné kabely. Jaké řešení si vyberete, záleží jen na vás.

Zahrada v noci

Zahrada nebo trávník nemusí být vaší pýchou jen přes den. Můžete jim také dodat atmosféru i v noci. Zahradní solární osvětlení pomůže zvýraznit vybrané části pozemku, vytvářet lemování chodníků nebo jen doplnit atmosféru jezírka nebo bazénu. Je jen na vás, zda preferujete malé zahradní světla, dekorativní světla k bazénu, vyberete si plovoucí solární světla, nebo to bude některá ze závěsných lamp.

Všechna solární svítidla mají nízkou spotřebu energie, nepotřebují žádné napájecí kabely z elektrické zásuvky, stačí jen sluneční světlo. Můžete je mít při domě tolik, kolik budete chtít, a přesto nezvýšit účet za elektrickou energii. Svítit budou po celý rok, jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, a jsou zcela bezpečné pro děti, i pro domácí miláčky. Které světlo si vyberte vy?

Solární plovoucí koule Esotec 1

Solární plovoucí koule Esotec 1

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.