Stavba zahradního krbu může být jednoduchou a rychlou záležitostí

Zbojnická kuchyň

Uvažujete o tom, že byste na letní sezonu vylepšili vaše zahradní posezení či venkovní kuchyni? Proč ne? Každý takovýto prostor si zaslouží krásný krb, který bude zároveň multifunkční a poslouží jako elegantní prostor pro přípravu jakýchkoli specialit. Možná si říkáte, že postavení takového krbu představuje velmi složitou a časově náročnou záležitost. Skutečně tomu tak může být v případě, že se do všeho pustíte sami pouze s maltou, cihlami a dalším materiálem. Mnohem efektivnější řešení je sestavení již prefabrikovaného krbu. Jak na jeho stavbu, kde ho vybírat a jaké jsou alternativy?

Zbojnická kuchyň

Stavba prefabrikovaného krbu je pohodlná a expresní

Velkou výhodou stavby už předem vyrobeného, nicméně rozloženého krbu, je fakt, že všechny díly skládáte jako stavebnici. K dispozici je samozřejmě i videonávod ke každému konkrétnímu provedení. Ten se dá jednoduše přehrávat a v případě potřeby zastavovat. Ke každému typu krbu je specifický návod, takže budete přesně vědět, co děláte. Začíná se tradičně stavbou jakési platformy. Pro tu se vyplatí mít kvalitní základovou desku, případně jiný pevný podklad. Poté se kladou další součásti, jako jsou grilovací plochy a samotný komín. Už přímo nad platformou máte postavené topeniště.

Čertova kuchyň

Vyberte si hned několik druhů krbů

Zřejmě se ptáte, kde by se takovéto krby daly zakoupit. Stačí se podívat na www.ryhos.cz. V portfoliu této společnosti je hned několik variací krbů. Volit je možné třeba jednoduchý krb nazvaný Rožniště. Jinak ale v nabídce figuruje i v podstatě rozsáhlá venkovní kuchyně ve stylu velkého krbu s názvem Zbojnická kuchyň. Ta už představuje opravdu multifunkční plochu pro přípravu jakýchkoli pokrmů.

Rožniště

Vyberte si ještě příslušenství a jděte na to

Na zmiňovaném webu si můžete vybrat i spousty příslušenství, jež jistě oceníte. K dispozici jsou jehly, rošty, grilovací kameny a nářadí. Potřebujete třeba nástavbu komína? I tu si lze pořídit na míru.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.