Snížit vysoký tlak lze i přírodními způsoby – na užitečného pomocníka budete potřebovat jen 4 ingredience

Česnek

Pokud vám lékař předepsal léky na hypertenzi a vy jste ještě nevyzkoušeli žádnou přírodní léčbu, zkuste to napravit. Možná, že se váš zdravotní stav dá ještě zachránit. Kombinace ingrediencí z receptu níže vám pomůže upravit krevní tlak, ale také snížit nebezpečnou hodnotu cholesterolu na správné číslo.

Vše, co budete potřebovat, najdete v nejbližším obchodě, ale mnohdy také i u sebe doma. Jedná se o levné potraviny, které si může dovolit každý.

Ingredience na celý týden

  • Tři lžíce strouhaného zázvoru
  • Tři stroužky česneku
  • Tři lžíce jablečného octa
  • Tři lžíce medu
  • Tři lžičky citronové šťávy

Příprava je velmi jednoduchá – vložte všechny ingredience do mixéru a několik minut mixujte vysokou rychlostí. Poté směs skladujte pět dní v chladničce. Mějte na paměti, že tento silný lék by měl být užíván v množství jedné lžičky denně před snídaní a před večeří.

Foto: Pixabay

A jak vlastně působí?

Česnek v těle působí jako ochránce před infekcemi a viry. Nikdy ho nekonzumujte nalačno a samotný, protože by se vám mohlo přitížit. Vždy jej rozdrťte a konzumujte s dalšími ingrediencemi nebo v celém jídle. Jablečný ocet vaše tělo dokonale vyčistí a zabrání toxinům, aby se ukládaly. Také citrónová šťáva, ačkoli je na chuť kyselá, v těle působí zásaditě a vytváří tak zdravé prostředí.

Lymfa poté může bez problému proudit, orgány mohou bez potíží pracovat a vaše tělo je v dokonalé harmonii. Zázvor je kořením, které má stejně zdravé účinky jako česnek. Jeho chuť je lehce ostrá a můžete jej přidat do každého běžného jídla. Díky jeho konzumaci vás přestane pálit žáha, srdce nebude tak silně bušit a v kombinaci s medem se také někdy používá jako afrodiziakum.

Kdy se receptu vyhnout

Některé potraviny z receptu mohou agresivně působit zejména na děti nebo těhotné ženy. Těm se proto nedoporučuje, aby podobná jídla konzumovaly.

Zdroj: https://www.mojezdravi.cz/prirodni-medicina/cesnek-prirodni-zazrak-na-vsechny-zdravotni-neduhy-co-vsechno-dokaze-5841.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)