Málo známé vlastnosti bobkového listu: Nehodí se jen do jídla

Bobkový list

Pomocí bobkového listu zhubnete, ale také se zbavíte problémů s játry a klouby. Věděli jste, že díky bobkového listu můžete zhubnout? A nejen to! Konzumací listu také zlepšíte chod jater a zbavíte se bolesti kloubů.

Vavřín vznešený (Laurus nobilis), běžně známý jako bobkový list, má mnoho pozoruhodných vlastností. Dokáže nejen ideálně obohatit chuť různých polévek nebo omáček, ale také účinně očistit tělo od toxinů. Pomůže vám zhubnout a zmírnit onemocnění spojená s bolestmi kloubů nebo cukrovkou. Olej z něj navíc má mimořádně příznivý účinek na naši pokožku a vlasy, podporuje léčbu akné a předchází plešatosti.

Čaj z bobkového listu lze pít opakovaně

Čaj z bobkových lístků: Bobkový list najdete v každém obchodě a stojí pár korun. Můžete si z něj vytvořit skvělý rozvar, který lze opakovaně pít. Postačí vám 5 gramů bobkových lístků a sklenice vody.

Bobkové listy

Foto: Pixabay

Postup: Vložte bobkový list do hrnce, podlijte studenou vodou a přiveďte k varu, poté několik minut povařte. Nalijte hotový nápoj do termosky a nechte ho tam několik hodin. Nakonec ho použijte.

Jak aplikovat čaj z vavřínu ušlechtilého

Vavřín vznešený (Laurus nobilis) působí nejlépe dlouhodobě. Měli byste čaj pít spíše během dne. Může být aplikován zvenčí, natíráním nebo vytvářením obkladů na bolavé klouby, stejně jako mazání bolestivých vyrážek na pokožce. Obklad je vhodné nechat působit nejméně 15 minut.

Pomůže i vaší psychice

Cítíte se někdy nesoustředění a bez energie? I s tím vám může vavřín skvěle pomoci. A jak na to? Jednoduše ve vhodné misce zapalte jeden nebo dva sušené bobkové listy a místnost na 15 minut opusťte. Poté důkladně vyvětrejte. Mnoho lidí říká, že jim tento postup dodává více energie a osvěžuje mysl.

Zdroj: https://bylinkopedie.cz/jak-pestovat-vavrin-uslechtily-bobkovy-list/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)