Snadné pěstování cukrové kukuřice

Cukrová kukuřice

Vařená kukuřice je naprosto skvělou pochoutkou, kterou si můžete vychutnat za minimum peněz. A to v bio kvalitě. Tedy v případě, že si ji vypěstujete na vlastní zahradě. Cukrová kukuřice se řadí mezi z pohledu pěstování velmi nenáročné plodiny, jež slibují solidní výnosy. My se podíváme na její pěstování v několika krocích. Článek bude velmi úsporný, protože cukrová kukuřice skutečně nevyžaduje ke svému růstu žádné zvláštní záležitosti. I úplný začátečník si tak poradí bez jakýchkoli problémů.

Výsev ještě stihnete!

Cukrová kukuřice se standardně vysévá v období od konce dubna do začátku května, případně v prvních týdnech. Nyní máte tedy nejvyšší čas. Pokud se pro tuto plodinu rozhodnete, hurá se semínky do země. Optimální je vysévat semínka po dvou. Po vyklíčení se jednoduše vyjednotí a získáte silnější rostlinu, která pak bude plodit větší množství klasů se spoustou krásných žlutých zrnek.

Počítejte s vysokými vzrostlými rostlinami

Kukuřice je poměrně vekou rostlinou, která vyžaduje na zahradě dostatek místa. Ostatně i proto se klasická krmná kukuřice vysévá na pole. Spon tedy musí činit v minimu 40×40 cm. Určitě se vyplatí myslet na to, že kukuřice vyžaduje dostatek slunce. Nevysévejte ji tedy do stinných míst. Obejde se i bez nějaké větší extrémní zálivky, nicméně v případě její realizace budou klasy mnohem větší a úroda bohatší, což si samozřejmě přejete.

Cukrová kukuřice

Sklizeň a další zajímavosti

Velmi důležité je také odhadnout dobu sklizně. K té se odhodlejte už v momentu takzvané mléčné zralosti. Klasy budou už nazlátlé, nicméně nikoli vyschlé. Semínka by zkrátka měla být ještě měkká. Pokud už kukuřice hodně uschne, její vaření je takřka nemožné. Jinak není od věci pěstovat cukrovou kukuřici i jako plodinu, která chrání ostatní před větrem. Funguje v podstatě skoro jako stěna.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.