Slunečnice není jen krmením pro ptáčky nebo hodnotným prvkem jídelníčku – vyrobíte z ní i účinný prostředek na čištění nábytku

Slunečnice není jen krmením pro ptáčky nebo hodnotným prvkem jídelníčku – vyrobíte z ní i účinný prostředek na čištění nábytku. Skvrny na nábytku opravdu nejsou ničím na pohled příjemným. Ale ačkoli se jejich odstranění může zdát jako náročný úkol, existuje účinný, finančně nenáročný a přírodní prostředek, který váš milovaný domov rychle vrátí do původního stavu.

Slunečnicový olej na nábytek

Ingredience pro kouzelné řešení:

  • 2 polévkové lžíce slunečnicového oleje
  • 2 polévkové lžíce jedlé sody

Přípravky důkladně promíchejte, dokud nevytvoří homogenní směs. Tu naneste na znečištěná místa pomocí houby nebo hadříku. Nechte působit asi půl hodiny, aby došlo k reakci. Pomocí čistého vlhkého hadříku setřete olej a nečistoty, které se oddělily od povrchu. V případě potřeby postup opakujte.

Zahradní nábytek

Foto: Pixabay

Oživení dřevěného nábytku černým čajem

Pro leštění dřevěného nábytku je poměrně běžným, ale účinným řešením použití obyčejného černého čaje (bez cukru). Tato metoda výrazně rozjasní dřevěné povrchy. Chcete-li zachovat lesklý vzhled, otírejte nábytek jednou měsíčně hadříkem namočeným ve studeném černém čaji. Proces leštění zakončete osušením nábytku čistým hadříkem.

Ocet na odolné skvrny na nábytku

Ocet, který je dalším silným pomocníkem v domácnosti, se ukazuje jako velmi účinný při odstraňování povrchových nebo i hluboko usazených skvrn. Na neošetřeném dřevě dělá zázraky, ale na lakovaném nábytku by se měl používat opatrně. Ocet rozpouští nečistoty a dodává dřevu požadovaný lesk. Je však nezbytné ho nakonec důkladně opláchnout, aby jeho kyselost neměla nepříznivý vliv na lak.

 

Zdroj: https://bydleni.instory.cz/2163-jak-jednoduse-odstranit-skvrny-na-drevenem-nabytku.html, https://www.idnes.cz/hobby/domov/jak-opravit-nabytek-rady-spina-praskliny-skvrny-drevo.A230807_144609_hobby-domov_bkch, https://www.akcniceny.cz/magazin/jak-odstranit-skvrny-a-stopy-na-drevenem-nabytku/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)