Skvělý džus ze zmrazených pomerančů: Až 9 litrů ze 4 kusů

Pomerančový džus

Připravit si domácí pomerančový džus se určitě vyplatí. Vždyť mnohé produkty v supermarketech zrovna za moc nestojí. Ostatně mnohdy bývají připravovány i z jiného ovoce, než jsou zrovna třeba právě pomeranče, jež mají mít v takovýchto džusech fakticky stoprocentní podíl. Vynikající domácí pomerančovou šťávu v poměrně solidním množství je ideální připravit ze zmrazených pomerančů. Jak na to?

Pouze několik málo ingrediencí

Opravdu vůbec nic složitého. Vystačíte se fakticky pouze s pomeranči a věcmi, jež máte zcela jistě v domácnosti. Co tedy budete konkrétně potřebovat?

  • 4 pomeranče,
  • 450 g cukru krystal, alternativou může být 350 g medu, případně jiného sladidlo,
  • 9 l vody,
  • šťáva vymačkaná z jednoho citronu.

Krvavé pomerančeKrvavé pomeranče: Foto Pixabay

Jak na to?

Pomeranče je zapotřebí nejprve pořádně umýt. Pak je vložíte do mísy s horkou vodou. Zbaví se tak poměrně jednoduše hořkosti, jíž se bohužel vyznačují. Poté už je třeba pomeranče vyjmout a dokonale osušit. Následně pak budou osušené pomeranče putovat do mrazáku, kde by měly zůstat minimálně 2 hodiny. Poté, co se z mrazáku vyjmou, je třeba je zalít horkou vodou, aby alespoň trošku změkly. Jak se tak stane, nakrájíte je na čtvrtky a pomelete v mlýnku na maso. Získáme jakousi zajímavou směs.

PomerančePomeranče: Foto Pixabay

Smíchání s vodou

Rozemleté pomeranče je třeba zalít 3 litry vychlazené vody. Ta by měla být převařená. 15 minut se pak nechá směs stát. Vodu následně přeceďte přes jemné síto. Ve šťávě tak nebudou pevné kusy pomerančů, jež si tam nepřejete mít. Do již scezené šťávy pak přidáte všechny ingredience uváděné na začátku a 6 litrů vody. Všechno důkladně promícháte a nalijete do připravených nádob. V těch by měla šťáva zhruba hodinu stát.

Zdroje info: tojenapad.sk, jídlo.cz, toprecepty.cz

Pomerančová šťáva: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.