Skvělé rostliny spjaté s Vánoci

Od tradičních slavnostních favoritů, jako jsou jmelí a vánoční hvězda (poinsettia), můžeme pěstovat také jiné rostliny, které jsou spjaté s Vánoci a ještě je neznáme. Přinášíme několik našich oblíbených slavnostních květů, takže se můžete dozvědět více o tom, odkud pocházejí, a proč se stali synonymem pro Vánoce.

Jmelí

Jmelí je slavné tím, že je to záludná malá rostlina, kterou často najdete nade dveřmi. Pokud se s někým potkáte pod jmelím, můžete se s ním políbit. Ovšem navzdory svému pěknému vzhledu a spojení s laskavým gestem jsou bobule jmelí ve skutečnosti pro člověka toxické!

Vánoční hvězda (poinsettia)

Pro vánoční hvězdu je typické špičaté červené listí nahoře a zelené listí dole. Původem pochází tato rostlina ze Střední Ameriky. Symbolem Vánoc se stala díky mexické legendě, ve které se praví, že chudé dívky přinesly rostlinu Ježíšovi jako dárek – plevel se proměnil v jasně červené květy.

Vánoční kaktus

Botanický název této rostliny zní Schlumbergera. Tato rostlina má tu vlastnost, že po celý prosinec plodí květiny. Díky tomu se hodí jako skvělý doplněk vaší domácnosti. Ve spojení s tím, že péče o rostlinu je velice snadná (stačí ji dobře zalévat a vystavit na světlé místo), hodí se také i těm méně zkušeným zahradníkům. Nepřelévejte, nově vytvořené pupeny klesnou dříve, než se začnou vyvíjet a vykvetou.

Bílé chryzantémy

Protože chryzantéma symbolizuje optimismus a radost, není divu, že se stává synonymem pro „nejkrásnější období roku“. Nicméně, bílé chryzantémy jsou v Německu již celá léta nošeny do domovů kvůli staré legendě. Podle této legendy se jedna chudá rostlina postarala a před umrznutím zachránila žebráka. Tento žebrák jim sdělil, že je Ježíš Kristus, a když odešel, zůstaly po něm dvě bílé chryzantémy.

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!