Skvělé jednoduché domácí hnojivo pro růže

Péče o růže může být zase o něco málo jednodušší – a levnější. Objevili jsme hnojivo, které vás nebude nic stát, jeho aplikace je velice jednoduchá a velice dostupná! S tímto hnojivem již má zkušenosti celá řada zahradníků, ale příliš se o něm nemluví. Další výhoda tohoto hnojiva je ta, že má přesně ty živiny, které potřebují všechny druhy růží. Takže ať už pěstujete jakékoli růže, měli byste si přečíst tento článek.

Draslík a hořčík jsou základem

Právě draslík a hořčík jsou dvě velice důležité živiny, které růže potřebují. Obě tyto živiny jsou obsaženy v banánu – a úplně nejvíce právě v banánové slupce. A slupka je právě částí banánu, kterou spousta z nás bez užitku vyhazuje do koše. Draslík a hořčík způsobují, že růže kvetou dříve, delší dobu a se stále stejnou intenzitou. Nemusíte se tedy bát, že na konci sezóny budou růže vypadat „unaveně“, protože se vyčerpají na začátku.

Jak tento zázrak použít?

Zakopání čerstvé slupky do půdy v blízkosti kořenů je asi nejjednodušší. Existuje ale ještě jiná metoda. Před samotnou aplikací je potřeba banánové slupky vysušit. Jestliže je chcete použít okamžitě, použijte sušičku na ovoce. Velice dobře můžete ale banány vysušit také na radiátorech. Takto sušenou slupku poté rozdrťte na co nejmenší kousíčky (můžete pomlít) a zahrabejte v blízkosti kořenů.

Hnojivo nejen pro růže

Pokud si přečtete složení nejrůznějších hnojiv, zjistíte, že jejich významnou součástí je právě hořčík a draslík. A to nejen hnojiva na růže, ale například také na rajčata. Pokud slupku namočíte v litru vody a necháte chvíli odstát, můžete pak vodou zalívat jako prevenci proti různým škůdcům. A to jak venkovní, tak také pokojové rostliny. Banánovou slupku můžete použít také jako prachovku – její vnitřní stranou přetřete listy pokojových rostlin a docílíte krásného lesklého vzhledu bez prachu.

Náhledové foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!