Dlažba Fioro

Skladebná a zámková dlažba: S těmito variacemi zapomenete na nudu

Když se řekne zámková dlažba, mnohým z nás se vybaví klasické malé šedé dlaždice, které do sebe skvěle zapadají. Ano, určitě jsou to ony, nicméně nikde již dnes není psáno, že musí být zrovna v šedé barvě a tradičním kvádrovitém tvaru! Vybrat si lze spousty zajímavých variací. My se v následujících řádcích zaměříme na nejmodernější provedení z nabídky největšího výrobce u nás, společnosti Presbeton. Třeba se i vy inspirujete a vyberete si takovou zámkovou dlažbu, která bude vašemu exteriéru slušet.

Kameny různých velikostí z řady Alterno

Naším prvním tipem je zámková dlažba Alterno. Vyznačuje se především různými rozměry kamenů majících výšku 80 mm. Vybírat si je lze jak s hladkým povrchem, tak i s tryskano-kartáčovanou povrchovou úpravou. Typická je pro tuto řadu maximální rezistence vůči znečištění. Známá je i dlouhotrvající výdrží barev. Samozřejmostí je mrazuvzdornost. Použít lze dlažbu jak pro pochozí plochy, tak i pro místa s občasným vjezdem vozidel.

Dlažba Alterno

Unikátní imitace kamene s dlažbou Fioro

Pokud se vám líbí vzhled přírodního kamene, vsaďte na dlažbu nazvanou Fioro. Charakteristická je nepravidelnými tvary dlažebních kamenů a přítomností spárovací hmoty. Celek vypadá skvostně a od přírodního kamene svrchní část jen tak jednoduše nerozeznáte. Povrch je typický i kladívkováním. Otlučená patina má občas i ostřejší hrany a působí autenticky. Dlažba také odolává mrazu a opatřena je systémem Protect System IN zamezujícím pronikání vody a nečistot.

Dlažba Fioro

Gotik jako sázka na klasiku

Nechcete-li mít v exteriéru barevnou dlažbu, vsaďte na šedivou klasiku. Varianta Gotik je typická stejnými kvádrovými tvary se specificky upraveným povrchem. Perfektně se hodí k mnoha druhům obrubníků, s nimiž barevně koresponduje. Položena může být tato dlažba také ve veřejných místech a na komunikaci pro parkování aut. Vašemu vjezdu do garáže bude jistě slušet.

Dlažba Gotik

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *