Sítě proti hmyzu zajistí ve vašem posezení dokonalý komfort

Sítě do oken

Letní posezení na terase patří mezi ty nejpříjemnější chvíle, které můžete s přáteli strávit. Tedy alespoň za předpokladu, že nejste ničím rušení. Především hmyz totiž dokáže být doslova otravný a v místech, kde je posezení orientováno na směr rybníku, hospodářského stavení anebo jiného zařízení, se prostě s dotěrnými komáry, ovády, mouchami a jiným drobným létajícím hmyzem stoprocentně setkáme. Vyzrát se na něj přitom dá velmi jednoduše. Stačí si pořídit kvalitní sítě proti hmyzu. Jak je vybírat? To se dozvíte v tomto článku.

Kvalitní materiál jako základ

Velmi důležitou roli hraje výběr materiálu, z něhož je vyrobena síťovina. Optimální volbou jsou pro ochranné sítě proti hmyzu především vlákna vyrobená ze sklolaminátu opatřená ještě navíc plastovou vrstvou. Sítě jsou díky nim takřka neviditelné a dokážou odolat i mnohdy nepřiměřenému doteku osob či v případě dveřního provedení i zvířat. Co se týká samotných profilů, vybírat lze většinou z hliníkových, plastových anebo i dřevěných. Uchycení sítě by mělo být každopádně precizní a okem neviditelné.

Sítě do oken

Na otevírání záleží

Vybíráte-li si aktuálně sítě do oken, je zapotřebí soustředit se taktéž na mechanismus samotného otevírání. Tradičně je situace řešena klasickým přichycením plastovými kolíků k okennímu rámu. U dveřní sítě není problém vybírat také tradiční pantové otevírání. K dispozici jsou samozřejmě také variace posuvné, jež dokážou ušetřit místo potřebné například pro postavení nějakých dekorací či rostlin v květináčích.

Vyberte si celý komplet u specialisty

Ať už potřebujete zcela nové rolety, anebo právě ochranné sítě proti hmyzu, vyplatí se vsadit na služby prodejce specializujícího se na tento sortiment již několik let. Na rolety-site.cz si lze vybrat ze spousty zajímavých variací, které jistě jak v krytém posezení, tak i na objektu oceníte.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.