Šikovné tipy pro využití venkovních rolet

Že se dají uplatnit jen na okna nebo vrata od garáže? Ale vůbec ne. Nainstalovat je můžete i tam, kde byste to nečekali. A multifunkční venkovní rolety vás dokonce i příjemně překvapí.

Mají mnoho podob a mnoho funkcí a nakonec vcelku nezáleží na tom, od jakého dodavatele je vyberete. Důraz byste měli klást hlavně na kvalitu a dlouhodobou odolnost. A kde je použít?

Venkovní rolety udělají z pergoly zahradní domek

Jde o řešení ideální zejména pro malou zahradu, kde se více užitných staveb jednoduše nevejde. Nemusíte se rozhodovat mezi komfortem letního posezení a nutností praktického uložení věcí na zimu. Pokud pergolu opatříte ze všech stran roletami, získáte šikovné řešení dva v jednom.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

V létě vám dokáže roleta uvnitř pergoly zachová příjemný chládek i za těch nejslunečnějších dní. Na podzim pak dokáže prodloužit grilovací sezónu jednoduše tím, že všechno cenné teplo uzamkne uvnitř.

A v případě potřeby ji změní i v šikovný zahradní domek. Nemusíte instalovat nepraktické bambusové rohože nebo se spoléhat na nejrůznější deky, zavěšené před vchodem od pergoly. Rolety nabízejí rychlé a elegantní řešení. A to tím spíše, že jsou k dostání v mnoha provedeních – snadno tak napodobí třeba i dřevo.

Roleta dokáže nahradit i síť proti hmyzu

Ani při ochraně před otravnými komáry a mouchami nemusíte dělat kompromisy. Stahovací síť proti hmyzu a roleta se zpravidla do jednoho okna nevejdou. Tedy pokud nevsadíte na chytré řešení, při němž se oba tito šikovní pomocníci ukrývají v jednom „kastlíku.“ Samozřejmostí je i nezávislé ovládání. Síť tedy můžete měnit za roletu, kdykoliv budete potřebovat Jde o skvělý nápad třeba i do vchodu na terasu, okna apod. A nemusíte se bát, takováto síť je stejně efektivní a odolná, jako ta klasická.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)