Sekery Fiskars x27

Štípaní dřeva se řadí mezi v domácnosti poměrně klasické činnosti. Máte-li doma kotel na tuhá paliva, krbová kamna anebo krbovou vložku, bez dřeva se neobejdete. Štípaní je činností, která není u všech z nás oblíbená, nicméně v případě kvalitního sekery se může stát klidně i zábavou. Sekera Fiskars x27 vám tuto činnost dokáže maximálně zpříjemnit a zefektivnit. Podívejme se tedy na tento dokonalý nástroj poněkud podrobněji a poukažme si na její základní výhody.

Největší ze všech štípacích seker

Sekera Fiskars x27 je největším modelem z celé řady tohoto tradičního finského výrobce nářadí. Proslula především svým designem a také vysokou kvalitou zpracování.Mezi zákazníky je poměrně oblíbená podobně, jako Sekera Fiskars x17. Pokud máte doma velké špalky, pak se nemusíte bát, že by si s nimi tato sekera neporadila. Díky dlouhému toporu nebudete muset vynaložit na štípání takové množství energie, jako by tomu bylo u standardního modelu jakékoli jiné sekery.

Hlavní přednosti modelu X27

Předností této sekery se najde hned několik. Začít bychom mohli zejména maximálně rychlé štípání dřeva a minimální únava. Přesné vyvážení sekery je řešeno tak, že celková energie věnovaná k přeseknutí polena, bude věnována právě momentu rozdělení sekaného dřeva. Vše je dáno optimálně řešeným těžištěm. Samotný dopad sekery nebude nutné nijak výrazně korigovat tak, jako je tomu u konkurenčních modelů. Špičkově naostřená čepel rozetne i špalky se suky a jinými nepravidelnostmi. Topůrko z  materiálu FibreComp® stojí taktéž minimálně za zmínku.

Přesné parametry sekery X27

Celková délka tohoto modelu činí 915 mm. Vynikající je i minimální hmotnost stanovená na pouhých 1830 gramů. K sekeře se dodává také plastové pouzdro. Samozřejmostí je i záruka v době trvání 10 let. O tom, že by se ovšem tento typ sekery poškodil, jsme ale v redakci ještě neslyšeli.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.