S touto dekorací bude vaše zahrada od jara do podzimu jako ze žurnálu. Stačí trocha šikovnosti a času

kvetinace

Zima se nám vrátila i se sněhem, a tak na zahradě moc práce neuděláme. Pokud se však doma nudíte a nevíte, jak se zabavit, máme pro vás jeden tip. Připravte si na zahradu, ale také klidně na terasu či balkon úchvatnou dekoraci, která vás bude těšit od jara až do podzimu nebo zimy. V článku najdete přesný postup, jak si tuto dekoraci jednoduše připravit – jdeme na to.

Dekorace, která potěší

Už vás dále nebudeme napínat, o jakou dekoraci se přesně jedná. Jde tedy o mozaikový květináč, který umí rozzářit jakoukoli terasu, zahradu nebo balkon. Příprava je jednoduchá a výsledek je přímo úchvatný. A co je na této dekoraci nejlepší? Že využijete staré rozbité kachličky nebo také hrníčky, které jste omylem rozbili a je vám líto je vyhodit. Jaký zvolíte typ mozaiky, záleží jen na vás. Nemusí mít žádný určitý obrazec, ale také může ztvárnit například květ či jiný tvar. Krásně budou vypadat například na parapetu na terase, na stole, ale také na zahradě, jako obal pro venkovní rostliny.

mozaika
Foto: Pixabay

Nyní už stačí, abyste si připravili starý porcelán, rozbité kachličky či něco jiného, a především vámi zvolený keramický květináč. Myslete na to, že čím větší květináč bude, tím bude krásnější výsledek. Dále budete potřebovat penetrační nátěr. Ten však není tolik důležitý, ale pokud jej nanesete, vyhnete se nechtěnému odpadávání kachliček. Také si připravte lepidlo na obkladačky a spárovací hmotu. 

Jakmile budete mít vše nachystáno, rozbijte kachličky na malé kousky a pomocí štípaček je upravte do požadovaného tvaru.

Pokračujeme dále

Pokud budete nanášet penetraci, nechte ji jeden den zaschnout. Nyní si připravte kachličky či to, co máte a roztřiďte je dle barev – pokud potřebujete. Na květináč si můžete nakreslit nějaký vzor, který poté jen vyplníte. Doporučujeme začínat od  kraje do kraje nebo od středu ke krajům. Namíchejte si dle návodu lepidlo a nanášejte jej opatrně na každý kousek zvlášť. Přilepte a malou chvíli přidržte. Také se snažte mezi každým kouskem vynechat 2 mm mezírku. Nechte zaschnout a pusťte se do spárování.

strepy-hrnky
Foto: Pixabay

Spárovací hmotu volte v barvě takové, která se nejvíce hodí k barvě střípků. Hmotu rozmíchejte v hustou kaši a pomocí plastové špachtličky ji naneste mezi spáry. Vyčkejte přibližně půl hodiny a poté spárovací hmotu z kachliček umyjte. Za další jeden den bude květináč připravený na vyleštění a klidně i použití. 

Zdroj: https://homeiswheretheboatis.net/2020/06/25/how-to-make-mosaic-flower-pots/

https://www.groundedandgrowing.com/how-to-make-easy-mosaic-flower-pots/

Foto: Pixabay

Zahrada je únik, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu, zdraví, zábava, radost a neodolatelný klid. Možná jste i vy takového názoru? Pokud ano, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti z oblasti zahradničení. :)