Několik tipů ke zvelebení balkónu vašeho bytu

Balkón

Uvažujete o nákupu bytu nebo jste si nějaký pořídili? Spíše půjdete do podnájmu? Ať už je vaše situace jakákoli, nejspíše budete nejprve přemýšlet o tom, jak si vybavit jeho interiér. Zapomínat byste ovšem neměli ani na venkovní části bytu. Konkrétně máme na mysli balkóny a lodžie. Právě tady je možné vytvořit velmi elegantní kousek přírody a místo pro dokonalou relaxaci. My pro vás máme hned několik tipů, jež se vám budou určitě hodit.

Začněte bylinkovou zahrádkou

Kdo by neměl rád bylinky? Asi každý. Pěstovat si je můžete klidně i doma na balkóně. Klidně můžete najít nějaký vhodný pronájem bytu právě s balkónem či lodžií a začít na takové zahrádce pracovat. Výborná je především bylinková zahrádka vytvořena z palet. Nic složitého. Zvládne to jakýkoli trochu zručnější kutil. Stačí vzít jen několik novějších palet nařezat je na správné kousky. Následně vše spojíte a nakoupíte bylinky, jež pak umístíte do truhlíků integrovaných v paletě.

BazalkaFoto: Pixabay

Kvalitní gril nemůže chybět

Mýtus, že grilovat v panelovém nebo bytovém domě není možné, už byl přece dávno vyvrácen. Naopak, s plynovým nebo elektrickým grilem to bude doslova hračka. Z grilu se nebude linout žádný kouř, ale pouze vůně pokrmů. Možností grilování máte dneska takřka neomezené množství. Velmi oblíbené jsou nejenom klasické steaky, ale také sýry na nespočet způsobů. Zapomenout přitom nemůžeme ani na zeleninu.

Balkónový relax povolen

Určitě. Pokud máte větší lodžii, může si tady své místo najít klidně i vířivka. Proč také ne? Když si třeba lodžii necháte zasklít a dovnitř dáte kvalitní plynové topidlo, není co řešit. Horká voda v kombinaci s bublinkami vašemu tělu pomohou uvolnit svalstvo a vy se budete i po velké fyzické námaze cítit naprosto skvěle. Regenerace se neskutečně urychlí. Takové malé wellness centrum na balkónu stojí minimálně za zvážení.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.