S tímto trikem oloupete vejce v mžiku

Vejce

Loupání vajec se řadí mezi poměrně otravné záležitosti. Mnohdy zabere kratší čas, jindy se vám ale skořápky budou motat mezi prsty a docela se natrápíte. Určitě tomu tak ale být nemusí v případě, že budete znát ten správný trik, který vám pomůže k doslova expresnímu oloupání vajec. My se s vámi o něj podělíme v následujících řádcích. Zjistíte, že se nejedná o vůbec nic složitého.

Nejprve je třeba vejce klasicky uvařit

Jakýsi základ představuje samozřejmě uvaření vejce. Nic náročného. Vejce dáte do vody, kterou následně přivedete k varu. Počkáte si cca 10 minut na to, až budou vejce kompletně uvařená. V momentu, když už budou vejce uvařená, vylijete veškerou horkou vodu mimo hrnec, v němž se vejce vařila. Vejce vám tedy zůstanou v hrnci bez vody.

Vejce

Foto: Pixabay

Trik se sklenicí

Horké vejce poté vezmete ideálně s rukavicí nebo přes utěrku tak, abyste se nespálili. Po chvilce už ho ale kratší dobu udržíte i jenom v ruce. Sklenice nemusí být nikterak výrazně velká. Bohatě stačí ta zavařovací. Vejce se do ní musí pouze vejít, nic víc. Pozor také na to, aby ji bylo možné nějakým způsobem zakrýt. Optimální je šroubovací víko. Poté už budete postupovat následovně.

Vejce

Foto: Pixabay

Naplnění sklenice vodou a zahrkání s ní

Po vložení vajec sklenici napustíte studenou vodou. Měla by být opravdu ledová. Klidně nechejte část vody z kohoutku nejprve odtéct. Sklenici lze dát předem také do mrazáku a teplotu snížíte na úplné minimum, což je pro tento trik nesmírně důležité. Sklenici opatřete víčkem a jemně s ní zahrkejte tak, aby vejce postupně naráželo na stěny. Sklenice to bezesporu přežije, ale vejci se naruší skořápka, což potřebujete. Když vejce vytáhnete ven, oloupete jej během vteřiny. Tento trik se zdá vcelku náročný na čas, ale není tomu tak. Zejména při loupání více vajec je optimální.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.