S jakými potížemi se nejčastěji potýká čínská medicína?

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bývá srovnávána s tradicí našeho bylinkářství, takže je určitě na čase si o ní prozradit o něco více. Alergie, chronické bolesti, potíže se zažíváním – právě tyto skupiny zdravotních obtíží se v ordinacích tradiční čínské medicíny objevují nejčastěji, a to celosvětově. Další velkou skupinou je léčba ženských obtíží, například myomů, problémů s bolestivou, dlouhou nebo silnou menstruací či problémů s otěhotněním a následným udržením fyziologicky se vyvíjejícího těhotenství.

Na návštěvě v ordinaci tradiční čínské medicíny

Konzultaci u školeného terapeuta si můžete objednat osobně nebo často i prostřednictvím on-line objednávkového systému na internetu. Své služby nabízí TCM v mnoha oblastech, nejčastěji jde o :

Zdroj obrázku: Pixabay.com

  • Akupunkturu,

  • fytoterapii – čínskou bylinnou léčbu,

  • čínské masáže tuina, baňkování a moxováni,

  • čínské cvičení Qi gong

  • a dietetiku.

Na začátku návštěvy je však vždy nutné vyplnit podrobný dotazník a svěřit se terapeutovi se všemi detaily svého životního stylu. Pokud se vám bude, zdát, že jste po celou dobu sledování, je to tak. Postoj, chůze, tón hlasu, potíže s dechem – to vše zkušenému terapeutovi napoví.

Na závěr nebude chybět ani diagnostika za pomoci pohledového zhodnocení jazyka a měření pulzu na zápěstí.

Vhodnou léčbu určí vždycky dva

Prozatím se vše velmi podobá běžné návštěvě lékaře, viďte? Závěr sezení vám však doslova vyrazí dech. Nebude vám doporučena ta „jediná a nejlepší“ léčebná kúra, nýbrž dostanete na výběr z mnoha možností. Nemáte rádi bylinky? Nevadí, možná vám pomůže spíš moxování. A akupunktura také není povinná, jak se snaží tvrdit zlé jazyky. Vyzkoušejte to na vlastní kůži a určitě nebudete zklamaní. Nečekejte, až se vám zdraví vrátí, a jděte mu aktivně vstříc!

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)