Rostliny, které milují letnění. Přesuňte je proto ven!

Fuchsie

Existují rostliny, které běžně pěstujeme v interiéru a považujeme je za pokojové rostliny. Letnění ale může prospět stavu a vzhledu různých rostlin. Většinou se bude jednat o rostliny, které milují sluníčko. Od začátku teplého léta až do podzimu je proto můžeme vynést na zahradu, terasu či balkon. S nástupem chladného počasí se vrací zase na světlé parapety. Které rostliny můžeme letnit?

Africká kopřiva miluje slunce

Africká kopřiva čili coleus zaujme působivou barvou svých listů. Ideální je zasadit kopřivu rovnou do volné půdy, a to v druhé polovině května (za předpokladu, že již nejsou hlášeny mrazíky). Péče o rostlinu spočívá zejména v dobré zálivce. V případě, že hrozí mráz, přikryjte rostlinu zahradnickou textilií. Díky slunci se lépe vybarví listy rostliny. Pokud chcete opravdu husté keře, můžete na začátku růstu rostlinu prostříhat. Odstřihnuté části je možné ve vodě zakořenit a poté zasadit do země.

Africká kopřiva

Foto: Pixabay

Zephyranthes vděčný za letnění

Jedná se o rostlinu, která květem připomíná lilie. Patří do čeledi amarylkovitých, kde najdeme například bleduli, amarylku, hvězdník, narcis či sněženku. Zephyranthes je tropická rostlina, kterou vzhledem k tomu, že není mrazuvzdorná, pěstujeme spíše jako pokojovou rostlinu. Často se ale stává, že se květu nedočkáte. Pokud je vysadíte v červenci na volný záhon, uvidíte, jak se rozrostou a rozkvetou. Před zimou je třeba je opět vykopat a schovat. Důležité je pěstovat rostlinu ve výživné půdě, na slunci a hnojit komplexními minerálními hnojivy na cibuloviny nebo pokojové rostliny.

Fuchsie ven jen v květináči

Pokud se rozhodnete letnit fuchsii, je to velmi jednoduché. Postačí ji vynést ven na sluníčku v nádobě, ve které jste ji pěstovali i uvnitř. Fuchsie jsou proslulé svými zajímavě vypadajícími květy, které navíc mohou mít různé barvy. Pro bohatý květ je zapotřebí výživné půdy a hnojení. Samozřejmě se zaměříme také na správnou zálivku, která může být z důvodu pobytu na slunci mnohem častější, než když jsme rostlinu pěstovali uvnitř. Na spodek květináčů je vhodné použít drenáž. Fuchsie vynikne také v závěsných typech květináče.

Zdroje info:

https://vsaduidoma.com/pl/2020/05/30/peresadka-i-vynos-komnatnyh-cvetov-na-ulicu-na-leto/

https://www.gardners-eshop.cz/pece-behem-roku/letneni-pokojovych-rostlin/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!