Rostliny, jež přežijí i v nejtmavším koutě pokoje

Pokud nemáte to štěstí a nebydlíte v krásném prosluněném bytě, pak byste si měli přečíst tento článek. Doporučíme vám v něm pokojové rostliny, které můžete umístit i do tmavých místností nebo jimi vyplnit tmavé kouty svých pokojů. Některé možná už znáte, jiné vás však mohou inspirovat. Projděte si náš seznam.

Kalátea

Pod tímto názvem se skrývá klasická rostlina, která poskytuje velice krásné vroubkované a někdy také vícebarevné listy. Čím tmavější prostor, tím lepší. Avšak pamatujte si: vyhýbejte se slunným prostorám, v těch se rostlině nedaří.

Dracaena neboli dračinec

Dracaena je známá také pod názvem dracena a je opravdu nenáročná na pěstování. Odpustí vám, když ji sem tam zapomenete zalít nebo i když ji přelijete. Má dlouhé špičaté listy a v interiéru vypadá velice pěkně. Dejte si pozor, abyste ji nevystavili přímým slunečním paprskům, nemá je ráda.

Zelenec chocholatý

Také tato rostlina se zelenými listy (které jsou někdy protkané světle zeleným až žlutým pásem uprostřed) je oku lahodící. Svou oblibu ale získala zejména díky své nenáročnosti. Zalijte ji, když si vzpomenete – nepravidelnost jí nevadí. Její předností je to, že pročistí vzduch v každé místnosti.

Soleirolia

Tato rostlina je známá také pod názvem „domácí štěstí“ a je typická svými drobnými zelenými lístečky, které rostou tak, že zdálky má rostlina kulovitý tvar. Rostlina vypadá velice pěkně sama o sobě, je ale skvělou společnicí pro vyšší rostliny. Soleirolia potřebuje pravidelné vlhčení prostřednictvím rozprašovače. Pozor – nedávejte ji do stejného prostoru s rostlinami, které jsou nižší, než ona. V její přítomnosti totiž hynou.

Kapradiny

Kapradiny mají svůj původ v deštných pralesích, kde je tma, ale vlhko. Proto pokud se je rozhodnete pěstovat, nezapomeňte na pravidelnou zálivku a rosení. Práci si ušetříte, když rostlinu umístíte do koupelny, kde je vlhký vzduch.

Philodendron

Tato rostlina je velice nenáročná, můžete ji umístit do tmavého stísněného kouta a ona vám přesto krásně vyčistí vzduch. Navíc velice snadno roste – není výjimkou, když dosáhne i několika metrů. Proto je důležité její zastřihávání, chcete-li, aby si držela svůj tvar.

Foto: Pixabay

Neoregélie

Tato rostlina poskytuje kromě zelených listů také barevný květ. Dokáže žít i v prostředí, kde se nachází čistě umělé osvětlení, proto se často nachází ve velkých kancelářích.

Spathiphyllum neboli lopatkovec

Lopatkovec má zelené listy a krásné bílé květy srdčitého tvaru. Vhodná je tedy pro každého, kdo má tmavší místo v bytě a přesto touží po květech.

Aglaonema

Aglaonema je krásná rostlina, která produkuje zelené listy se světlejší kresbou. Je velice atraktivní a hodí se do všech tmavších prostor. Její předností je také to, že se jedná o rostlinu, která jen tak neuhyne. Pro tuto nenáročnost ji používají lidé, kterým ostatní rostlinky hynou.

Náhledové foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!