Rostliny a jejich využití v podnikání

Výhonek

Podnikání často připodobňujeme k zahradničení. Zasejeme semínko, a pokud se jednalo o dobrou investici, dočkáme se odměny. Avšak rostliny mají také jiný význam v podnikání. Jejich hlavní výhodou je to, že vypadají dobře (pokud nejsou uschlé nebo zvadlé). A proto je spousta podnikatelů využívá nejen pro zpříjemnění prostředí svých zaměstnanců, ale také jí zvyšují přitažlivost svého obchodu pro zákazníky. A jde to přitom za minimální náklady.

Příjemnější nakupování

Rostliny na naši psychiku působí velice pozitivně. Díky vzhledu zákazníky do vašeho obchodu mohou přilákat. Současně působí proti stresu, takže se v provozovně budou zákazníci cítit mnohem lépe. Celkově tedy zvyšují přitažlivost obchodu. S jejich pomocí můžete zkrášlit i méně výrazná a méně přístupná místa. Zvolit můžete odrůdy, které odpovídají vašim pěstitelským schopnostem nebo tomu, jak často se o ně můžete starat. Pokud je totiž rostlina neudržovaná, její efekt je přesně opačný.

RostlinyFoto: Pixabay

Ekonomický přínos rostlin

Z výzkumů vyplývá, že pokud se zákazníci cítí v obchodě dobře, jsou ochotní nejen utratit více, ale také se rádi budou vracet. Obchod vyzdobený rostlinami mohou vnímat pozitivně, a to nejen z hlediska nabízených produktů, ale také mohou takový obchod považovat za takový, který má vyšší úroveň kvality produktů. Jednoduché terénní úpravy, kterých dosáhnete použitím rostlin, má tedy velice silný efekt. Spotřebitelé jsou ochotni platit vyšší ceny a nakupovat déle.

Jaké rostliny použít?

Vybírat lze na základě několika hledisek. V první řadě je zapotřebí zvážit, na jakém místě chcete rostliny mít. Podle toho budete vybírat rostliny vhodné do stínu, polostínu nebo třeba na přímé sluneční záření. Taktéž je vhodné zvážit míru náročnosti péče o tyto rostliny. Zatímco v domácnostech můžete zkoušet své štěstí i s méně obvyklými a náročnějšími druhy, v podnikání se více uplatňují rostliny nenáročné na údržbu. Tedy takové, které stačí sem tam přihnojit, jednou za čas jim otřít listy a zalévat je méně často. Rostliny totiž musí vypadat dobře.

Zdroj: https://ellisonchair.tamu.edu/economic-benefits-of-plants/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!