Recepty z mletého masa na grilu: Hovězí karbenátky

Grilování domácích karbenátků

Léto je doslova protkáno směsicí vůní a chutí. Na zahradě si můžete dopřát vynikající speciality, které si prostě a jednoduše zamilujete. Typickým příkladem budiž mleté maso. Především to hovězí bychom si měli dopřávat v pravidelných intervalech. Červené maso nemusí být na jídelníčku každý den, nicméně čas od času se vyplatí jej připravit. Není nijak výrazně tučné a obsahuje spousty lidskému tělu prospěšných látek. My se v následujících řádcích soustředíme na přípravu skvělých hovězích karbanátků. Jejich grilování není nijak náročné.

Triviální příprava masa

Příprava masa pro grilování karbenátků není nijak náročná. Obecně platí, že čí méně surovin využijete, tím více vynikne chuť samotného masa. To by mělo optimálně pocházet z mladého hovězího skotu a mělo by být čerstvé. My jsme jej pouze nasolili a opepřili. Poté už došlo k tvarování samotných karbanátků. Ty by neměly být ani příliš silné ani nijak výrazně tenké. Šťáva v nich zkrátka musí zůstat ukrytá i při grilování a po něm. Se solí byste to také neměli přehánět, abyste chuť masa příliš nepřekryly.

Dokonale rozpálený gril

Nesmírně důležitý je při grilování čehokoli maximálně rozpálený gril. My používáme značkový elektrický gril Weber, se kterým máme ty nejlepší zkušenosti. Je sice drahý, nicméně jeho bytelnost, kompaktní využití a jednoduchá údržba jsou vlastnosti, jež nelze pominout. Dost ale nechtěné reklamy. Gril je optimální nechat nějakých 5 minut po rozžhavení sálat a poté pokládat karbanátky.

Vylepšete celkový dojem

Karbanátky se grilují nějakých 5 minut po každé straně. Nic složitého. Obrátíte je až v momentu, kdy se již nelepí k podkladu, tedy grilovacímu roštu. Optimální je ještě vylepšení celkového dojmu. Stačí k tomu jen najemno nakrájená anglická slanina. Plátky položíte na gril a postupně opekáte. Poté je vložíte spolu třeba s grilovanou cibulí na samotný karbanátek a máte vyhráno. Ostatně podívejte se na naše video.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.