Rajče Adora

Rajčata Adora: Sladkokyselá chuť baví

Milujete rajčata a rádi si je dopřejete i teď v zimě? Proč ne? Jen je zapotřebí vybírat odrůdy, které jsou chuťově výrazné. Na pultech supermarketů se nachází spousta různých rajčat, jež jsou nevýrazná. Jestliže hodláte vsadit na osobitou chuť, vyplatí se volit rajčata Adora. Že je neznáte? Nevadí, v následujících řádcích je specifikujeme poněkud podrobněji, přidáme fotografie a také krátké video.

Netradiční hnědá barva

Je pro rajčata Adora doslova charakteristická. Když si je prohlédnete blíže, zjistíte, že jsou typická právě oním hnědým odstínem, který se mění v zelený a také lehce naoranžovělý či načervenalý. Barva je z hlediska odstínu vcelku nenápadná, rajčata mohou mezi ostatní zeleninou na pultech supermarketů velmi rychle zapadnout. Přesto se vyplatí si jich všímat. Z hlediska chutí jsou unikátní.

Rajčata Adora

 Rajčata Adora: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Masitá struktura a typický tvar

Rajčata Adora jsou charakteristická mimo jiné také svým typickým tvarem. Jsou jako by zploštělá a mají výrazně zelené žebrování. Hovoří se o tom, že vznikala spojením tradičních druhů a inovativního řešení. V podstatě nic neříkající fráze, kterou dokáže přiblížit až chuť samotných plodů.

Rajčata Adora

 Rajčata Adora: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Silná chuť a aroma

Nyní v zimě se setkáváme s mnohými rajčaty, která z hlediska chuti za moc nestojí. U rajčat Adora si můžete být jistí vcelku silnou chutí a také vůní. I gurmáni si bezesporu přijdou na své. Rajčata jsou poměrně šťavnatá, což je ostatně vcelku patrné již ze samotného obrázku, kdy jsme plod nařízli. Co se týká nutričních vlastností, tak ty jsou fakticky totožné jako u kterýchkoli jiných druhů rajčat. Z hlediska chuti nás tato rajčata hodně bavila a doporučujeme je vyzkoušet. Určitě si nějaké semínko necháme a vypěstujeme.

Rajčata Adora: Zdroj videa YouTube kanál Radka Štěpána

Rajče Adora: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

1 komentář

  1. Hana Odpovědět

    Ráda bych věděla, jestli rajčata Adora jsou tyčková nebo keříčková, raná nebo střední nebo pozdní, venkovní, skleníkové, polní nebo kontejnérové. Zdá hodně vody nebo méně a podobně. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *