Ilustracni_foto_koupani_psa_ARPALIT_(1)_(1)

Psí srst si zaslouží jen tu nejlepší péči. Vyhněte se nebezpečným chybám

Vzhled srsti našich pejsků není jen estetickou záležitostí. Odráží totiž také jejich zdraví. Dosáhnout zdravě vypadající srsti není úplně jednoduché. Můžeme to samozřejmě zvládnou s pomocí vyváženého krmiva a vitamínů, ale chybět by neměla ani vhodná psí kosmetika a samozřejmě také samotná péče o srst.

Lidské přípravky se pro psy nehodí

Pokud chcete, aby se váš mazlíček pyšnil hezkou a zdravou srstí, za žádných okolností ho nemyjte kosmetikou plnou chemických složek. A sem patří i lidské přípravky, a to i kdyby byly v bio kvalitě. Ty totiž mohou pejskovi způsobit podráždění kůže.

Myslete na to, že je při mytí je důležité používat kosmetiku, která psy žádným způsobem nedráždí a také nevymývá přirozené oleje, které se starají o správné vyživení srsti.

  • Psí šampony by vždy měly být pH neutrální

  • a také obsahovat vitamíny (zejména B3 a B5),

  • olivový olej či elastin.

Při samotném mytí to také nepřehánějte s množstvím. Obvykle stačí použít menší dávku šamponu. To je důležité pro to, abyste nepoškodili mikroflóru kůže a srsti. A máte-li doma štěně či malé plemeno psů, pro jistotu si vezměte k ruce šampon zředěný vodou v poměru 1:2.

Foto: PrKonektor

Jak na aplikaci šamponů

Samotné šampony není dobré hned umývat. Raději je po nanesení nechte na srsti působit 2 minuty a nakonec je opatrně opláchněte vlažnou vodou. A snažte se přitom, aby se vašemu pejskovi nikdy nedostala voda do uší.

Co o koupání říká veterinářka

Je dostatečné koupat psa jednou za měsíc až dva, častěji to opravdu není třeba. A to ani ve chvíli, kdy je venku například blátivo. Někdy stačí, až nečistota zaschne a pejska pak jen vykartáčujete. „Pro snadné odstranění nečistot ze srsti pejska je vhodné používání psích kondicionérů s extraktem z listů čajovníku, na závěr mytí,“ doporučuje veterinární lékařka Renáta Valášková ze společnosti Aveflor.

Náhledové foto: PrKonektor

Zdroj: PrKonektor, https://olomoucky.denik.cz/zvireci-denik/zvirata-srst-pece-psi-20200808.html, https://www.lidovky.cz/relax/domaci-mazlicci/jak-casto-koupat-psa-myti-muze-narusit-mikrofloru-srsti-rika-veterinarka.A160316_104841_domaci-mazlicci_ape

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *