Proti mravencům pomůže levná jedlá soda – šikovná aplikace zajistí jejich likvidaci do týdne

Mravenec

Proti mravencům pomůže levná jedlá soda – šikovná aplikace zajistí jejich likvidaci do týdne. Použití jedlé sod proti mravencům je velmi jednoduché. Nebudete mu muset věnovat víc než pár minut, a přitom jde o metodu velmi levnou a účinnou.

Bariéra z jedlé sody

Identifikujte místa vstupu a mravenčí stezky v domě nebo na zahradě. Podél těchto cest nebo v blízkosti míst vstupu posypte tenkou vrstvou jedlé sody. Mravencům naruší jejich feromonové cesty, což je zmate a donutí odejít jinam. Sodu aplikujte opakovaně podle potřeby, zejména po dešti nebo v případě, že navlhne.

Návnada z jedlé sody a cukru

Smícháním stejných dílů jedlé sody a cukru vytvořte domácí návnadu. Cukr slouží jako lákadlo a přitahuje mravence ke směsi. Jakmile mravenci návnadu zkonzumují a přenesou ji zpět do svého mraveniště, jedlá soda naruší jejich trávicí systém, což vede k zániku celé kolonie. Umístěte malé množství návnady v blízkosti mravenčích cest nebo míst s vysokou aktivitou mravenců. Návnadu sledujte a podle potřeby doplňujte.

Mravenec

Foto: Pixabay

Postřik s jedlou sodou

Rozpusťte jedlou sodu ve vodě a vytvořte roztok ve spreji. Tuto směs nastříkejte přímo na mravence nebo na jejich cestičky, hnízdiště či vchody. Roztok jedlé sody naruší jejich chemickou komunikaci a jejich schopnost navigace, což nakonec povede k jejich úhynu.

Další tipy pro eliminaci mravenců

  • Udržujte čistotu a hygienu v domácnosti i na zahradě, protože drobky a zbytky jídla mravence přitahují.
  • Utěsněte všechny praskliny, mezery a další potenciální místa vstupu, abyste zabránili pronikání mravenců do obytných prostor.
  • Pro zvýšení účinnosti kombinujte jedlou sodu s dalšími přírodními odpuzujícími prostředky, jako je ocet nebo esenciální oleje (např. mátový či citrusový).

Zdroj: https://porady.interia.pl/dom-i-ogrod/news-wlej-do-butelki-i-spryskaj-progi-czy-okna-mrowki-omina-dom-s,nId,6871458, https://poradbook.com/yak-pozbutisya-gusenitsi-na-kapusti-diyevij-sposib-yakij-ne-dast-z-yisti-ves-urozhaj/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)