Proč si na Nový rok dopřát čočku a další způsoby, jak přivolat peníze do domu

Proč si na Nový rok dopřát čočku: Čočka je na novoročním stole tradicí, ať už v podobě polévky nebo hlavního chodu. Její přítomnost prý zaručí bohatství v příštím roce. Našim předkům zřejmě kulatá zrnka připomínala mince.

Kromě toho, že je to tradice, je čočka skvělá po bujarém silvestrovském veselí a větší konzumaci alkoholu. Obsahuje totiž draslík a antioxidační látky, díky kterým se řadí mezi vyprošťováky, zrovna tak jako ranní česneková polévka.

Jídlo z čočky konzumované na Nový rok má v příští roce zajistit bohatství Foto: Pixabay

Proč si na Nový rok dát čočku

A proč bychom si měli dopřávat čočku nejen na Nový rok? Především je zdravá, obsahuje spoustu minerálů, vitamínů, bílkovin a vlákniny. Díky tomu má nízký glykemický index a velkou sytivost. Proto pomáhá diabetikům regulovat cukr v krvi a také těm, kdo se snaží zhubnout.

Krmě toho má však přinášet štěstí. Prý za to může její tvar, který připomíná množství malých penízků. Za nějak ten recept čočkou tak proto určitě nic nedáte.

Jak si ještě pozvat štěstí do domu

Ovšem existují i další možnosti, které vám prý domů dokážou přitáhnout nějaké ty peníze. Můžete například pěstovat tlustici (Crassula ovata, dříve portulacea). Dokud se jí bude u vás dařit, měly by se vás držet i peníze. Mezi další rostliny, které prý působí podobně, patří i Pilea (její listy rovněž vypadají jako mince) nebo zamio kulkas alias kulkas zamiolistý (Zamioculcas zamiifolia).

Zdroj: https://zeny.iprima.cz/zdravi/5-duvodu-proc-byste-si-meli-dat-na-novy-rok-cocku, https://www.lidovky.cz/domov/novy-rok-cocku-ano-kure-nikdy.A071229_000073_ln_noviny_sko, https://www.kupi.cz/magazin/clanek/5464-typickym-novorocnim-jidlem-je-cocka-proc-ji-varit-nejen-na-novy-rok, https://www.apetitonline.cz/novinky-zajimavosti/proc-si-na-novy-rok-doprat-cocku, recept vlastní

Jídlo z čočky konzumované na Nový rok má v příští roce zajistit bohatství Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)