Proč nalít aviváž do toalety? Zkombinujte ji s plastovou lahví a nebudete se stačit divit

Někdy je cesta ke svěží, voňavé a čisté toaletě mnohem jednodušší, než to na první pohled vypadá. Nemusíte kupovat litry drahé chemie, vystačíte si totiž s něčím mnohem jednodušším. Stačí si vzít na pomoc lahev a aviváž.

Je to vlastně jednoduché. Obvykle věšíme do mísy nejrůznější „vonítka“, aby se o svěžest WC postarala za nás. Ta však u některých toalet narušují proud vody, takže spláchnutí ani omytí nečistot není dokonalé. Navíc jsou také poměrně drahá. A čím je tedy nahradit?

Levná aviváž poslouží přímo skvěle

Najděte doma malou plastovou lahev, která se bez potíží vejde do nádržky, kterou máte u toalety. Do jejího víčka udělejte několik malých dírek následně ji naplňte aviváží. Díky tomuto šikovnému triku se bude tekutina pomalu uvolňovat a při každém spláchnutí osvěží vaše WC. Není na tom vůbec nic složitého. Navíc stačí použít jen tu úplně nejlevnější aviváž, takže váš všechno vyjde i velmi levně.

Foto: Pixabay

Podobný trik můžete provést i se zubní pastou. Propíchejte ji na několika místech třeba malými nůžkami na nehty nebo jehlou. I tato ingredience se bude vodou ze svého obalu pomalu vyplavovat a osvěžovat toaletu při každém spláchnutí.

Bojovník proti vodnímu kameni a rzi

Ovšem zubní pasta má i další funkci. Obsahuje totiž složky, které si skvěle poradí se rzí a vodním kamenem. Můžete ji buď vymačkat ve velkém a nechat v zásobníku nebo v míse působit přes noc, nebo vsadit na její pozvolné působení, kdy se nečistoty jednoduše přirozeně vyplaví samy. Obojí funguje stejně dobře.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://bydleni.instory.cz/1930-vyuzijte-tablety-do-mycky-na-cisteni-toalety-mastne-trouby-i-dalsich-necistot.html, https://www.drogeriezde.cz/blog/5-zarucenych-triku-s-tabletami-do-mycky, https://www.homeincube.cz/tablety-mycky-umyji-mnohem-vic-nez-jen-nadobi-k-cemu-domacnosti-muzeme-jeste-pouzit/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)