Přírodní hnojení orchidejí – jak ho připravit, aby vás oslnily květy

Aby orchideje opravdu dobře prospívaly, pak potřebují optimální hnojivo. Dobře oplodněné orchideje jsou zdravější, a to pro vás znamená především to, že více kvetou a dlouho si dokážou udržet listy.

Volně prodejná hnojiva však nebývají vždy příliš vhodná. Mnohdy totiž obsahují chemikálie a další nepřirozené složky. Proto je leckdy lepší vsadit na přírodní hnojení orchidejí, například pomocí následujících alternativ.

Když orchideje nekvetou, pomůže sůl

Ovšem ne tak ledajaká. Ve hře je známá epsomská sůl, která obsahuje ve vyšší míře hořčík. Ten podporuje rychlejší a zdravější růst a také vývoj silnějších kořenů. A jak toto hnojivo pro orchideje připravit? Jednoduše smíchejte jednu čajovou lžičku epsomské soli s vodou a následně použijte jako náhradu běžného hnojení. Zvláště se toto hnojení hodí pro nekvetoucí Phalaenopsisy a Cymbidia.

Foto: Pixabay

Mléko nebo podmáslí jako hnojivo pro orchideje

Tyto výrobky jsou bohatým zdrojem dusíku, a to díky obsahu bílkovin. A bohatě vám přitom postačí prázdná krabice od mléka nebo kelímek od podmáslí. Stačí je naplnit vodou a dobře propláchnout, což přenese zbytky podmáslí nebo mléka do vody. Touto mléčnou vodu pak můžete jednoduše zalévat své orchideje.

Čaj jako hnojivo pro orchideje

Čajové sáčky obvykle vyhazujme do koše a přitom je to škoda. Mají totiž v sobě vysoký obsah dusíku. Proto je otevřete a jejich obsah vysypte do květináče orchideje. Obsah čajových sáčků je možné pro efektivní hnojení aplikovat jednou měsíčně, a to pouze v letních a jarních měsících.

Hnojení banánovými slupkami

Do konvičky, kterou zaléváte orchideje, můžete také dva až tři dny před zálivkou vložit banánovou slupku a nechat ji vylouhovat. I ta zajistí vašim rostlinkám dostatek cenných látek k tomu, aby dobře rostly a krásně kvetly.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/zahrada/hnojivo-na-orchideje-banan-kava-cibule.html

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)