Přírodní biče na kocovinu

Zná to skoro každý z nás. Ráno se probudíte a šíleně vás bolí hlava, není vám příliš dobře a v horším případě si nepamatujete, co jste dělali včera. Ano, alkohol dokáže doslova divy, a to jak v pozitivním, tak zejména v negativním slova smyslu. Po bujaré noci přichází na řadu tradiční kocovina. Přesně takto je popisován stav, kdy dojde k poklesu cukru v krvi a dehydrataci. Alkohol umí narušit činnost žaludku a narušuje se proces trávení. Stejně tak se rozšíří cévy, takže nás bolí hlava. Jak ale takovou kocovinu rychle vyléčit? Optimálním lékař je bezesporu čas, trvat může klidně až 24 hodin. Přesto se doma najdou prostředky, které jsou ryze přírodní a dokážou pomoct.

Obyčejná pitná voda

Možná na kocovinu postačí i obyčejná voda. Tělo si zaslouží opětovnou hydrataci. Toxiny a nečistoty se začnou postupně ředit, což je dobře. Vypít byste měli zhruba nějakých 8 sklenic vody. Klidně si ji můžete ochutit citronem.

Banány se spoustou draslíku

Výborným prostředkem na kocovinu je bezesporu banán. Obsahuje spousty draslíku, takže si deficit jednoduše doplníte. Banány jsou lehce stravitelné a chuťově skvělé.

Banány

Šťáva z rajčat

Rajčatová šťáva pomáhá metabolismu a postupně odstraňuje alkohol. Vyrobit si doma kvalitní rajčatový džus není složité. Dejte rajčata do mixéru, přidejte trochu medu a citronu. Výborná je ale také rajská polévka. Zahřeje a pomůže.

Citron pro efektivní detoxikaci

Detoxikace těla je s citronem mnohem jednodušší. Citron dokonale osvěží. Vyrobit si drink z něj není složité. Smícháte dvě lžičky citronové šťávy, jednu lžičku medu a teplou vodu.

Citrony

Máta

Požvýkejte pár listů máty. Právě ona napomáhá k uvolnění střev. Jinak není problém mátu přidat do vody a dát si skvělý nealko drink, který pomůže.

Máta

Vajíčka

Míchaná vejce na snídani, případně volské oko nebo klasické či zastřené vejce. Je to úplně jedno, v jaké podobě si slepičí produkt dopřejete. Obsahují cystein, který by měl s alkoholem také pomoct.

Vejce

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.