Připravte zahradu na zimu. Co vše je potřeba udělat, aby ji zvládla?

Rýč

Připravte zahradu na zimu: Nejenom, že se budete při péči o svou zahradu řídit tím, jaké je venku počasí a jaký je dlouhodobá předpověď. Mnoho zahrádkářů hledí i na něco jiného.

Začněte spíše zlehka

Je čas připravit na zimu i okrasné trávy. Ty pořádně svažte provázkem. Také se postarejte o půdu a rozvezte na ni kompost či chlévský hnůj. Zkrátka a jednoduše se jedná o období, kdy je na místě pečovat o traviny a zajistit, že budou mít hlavně dostatečné množství výživy, která jim pomůže přežít a vydržet.

Foto: Pixabay

Pokračujte zakrytím rostlin

Pokud jste to ještě neudělali je nejvyšší čas přikrýt chvojím rostlinky ve skalce. Stejně to platí i pro květináče. Ty obalte jutou i fólií. Důvodem je to, že v tomto období už přicházejí poměrně chladné teploty a tak není radno tento stav podceňovat. Je to právě chlad, který může vaše rostliny nejenom poškodit, ale může je pochopitelně také zahubit. Je jasné, že toto nechcete. Všechny rostliny, které jsou jakkoliv náchylné na mráz je třeba důkladně ochránit.

Je čas na úklid

Uklízejte v zahradě. Očistěte, opravte a vydezinfikujte nářadí také nádoby. Mysli také na užitečný hmyz a podobně i na opeřenci. Ptačí budky je třeba vhodně umístit. Toto období je spojeno s úklidovými pracemi. Tedy takzvaným zazimováním zahrady. Pamatujte, že většinu věcí už používat nebudete a tak je na místě vše uklidit na ta správná místa. Myslete také na to, že všechno nářadí je třeba důkladně omýt a očistit, popřípadě zakonzervovat. I když vám to připadá zbytečné, na jaře budete rádi za to, že jste si ho mohli vzít a hned začít používat. A že je stále jako nové.

Zdroj: https://www.skrblik.cz/navod/jak-uvarit-cocku/, https://www.celostnimedicina.cz/aby-nas-lusteniny-nenadymaly.htm, https://www.vegmania.cz/vegpedie/cocka/

https://www.ireceptar.cz/vareni-a-recepty/jak-varit-cocku-aby-nenadymala.html, https://www.naturalek.cz/blog/jak-spravne-uvarit-cocku/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)