Připravte si salát i s prázdnou ledničkou

Chcete si připravit salát? Ale doma nemáte žádnou zeleninu či bylinky? To není žádný problém, když víte, co hledat a kde to hledat. Už nikdy tak nebudete muset kupovat salát v supermarketu a ušetříte také za petrželku. Toto všechno se dá totiž nahradit bylinkami z přírody. K takovým bylinkám patří například kerblík, bršlice nebo třeba kozlíček. Pokud váháte nad jejich použití v kuchyni, pak vám musíme říct, že kerblík i bršlice jsou příbuzné petrželi a celeru, krásně voní a ještě lépe chutnají!

Vyrazte do přírody a naplňte svou lednici!

Níže vám popíšeme některé bylinky, které jsou jedlé a jsou ideální do salátů, okoření ale také každé jiné jídlo. Třeba jen chleba s máslem…

Sedmikrásky a květy violky vonné

Kdo by neznal sedmikrásky? A právě proto, že jsou tak známé, jsou ideální pro začátečníky. S ničím si je nespletete a jejich chuť je výborná. Navíc, květy sedmikrásek jsou velmi atraktivní a své využití mohou mít nejen v salátech, ale také na dezertech. Také violka má jedlé květy a nádherné aroma. Využít je můžete pro přípravu nejrůznějších pokrmů, jako jsou dezerty, nebo je zamíchat do šlehačky.

Kokoška pastuší tobolka

Z této rostliny se využívají listy, které svou chutí připomínají kedlubny. Jejich chuť je jemná a velice delikátní. Skvěle se hodí například místo salátu. Tato rostlina je zajímavá také tím, že probojovává cestu do určité lokality jiným rostlinám. V této vybojované lokalitě ale nezůstane – zmizí.

Šťovík

I když se o šťovíku říká, že je kyselý, můžete jej použít. Mladá rostlina ještě nemá tak ostrou chuť, naopak je nakyslá a v salátu může splnit podobnou funkci, jako má citron. Přidat ji ale můžete také do lehkých jarních polévek.

Kopřivy

Také kopřivy nemusíte používat pouze na čaj. Známé je také jejich použití do velikonoční nádivky, tím to ale nekončí. Kopřivy lze používat místo špenátu. Přidávejte je do másla, tvarohu, ale také vařených a smažených jídel či salátů. Vhodné jsou například do omelet či v poslední době tolik populárních smoothie.

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!