Připněte si na roušku kytičku, pokud vás provází alergie

Rouška

Pohled na krásné květiny nemusí dělat radost jen nám, zahrádkářům. Někdy se jejich uklidňující vliv uplatní i v nečekaných situacích – tedy alespoň bychom tomu rádi věřili. A platí to i v dnešní době koronavirové.

Spolu s pokračujícím jarem rozkvétá v našem okolí stále více a více stromů, keřů a květin. Některé z nich jsou opravdu silnými alergeny (například bříza), jiné se tváří mnohem méně nebezpečně. Faktem však zůstává, že se jejich pyl dokáže nést na kilometry daleko a citlivé osoby překvapí na tom nejnečekanějším místě.

Kýcháte a smrkáte? Pořiďte si sponku s kytičkou

Pak už stačí jen málo, abychom se v tramvaji či třeba v autobuse pořádně zapotili. Stačí už jedné o malé pčíknutí a nevyhneme se odsuzujícím pohledům. A co teprve, když si dovolíme roušku sundat, abychom se vysmrkali… Doprovodný kašel a sípání jsou už pak onou pověstnou třešničkou na dortu.

Rouška

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Na první pohled není snadné poznat, zda je někdo alergik. Zarudlé oči se nemusí projevit vždy (a mnozí „neinformovaní“ ani nevědí, že k alergii patří). Někteří z podobně postižených si proto oblíbili vtipná trička nebo třeba vějíře s nápisem „Jsem alergik“ nebo něco podobného. V poslední době se však mezi lidmi začíná šířit jednodušší poznávací znak – sponka s kytičkou.

Kdo má kytičku, ten je alergik

Bohužel zatím nejde o tak známý signál, ale lze předpokládat, že se povědomí o něm brzy značně rozšíří. Princip je jednoduchý – pořiďte si v galanterii dětskou sponku s kytičkou. Tu připněte kdekoli na roušku a dejte tak lidem v okolí najevo, že jste alergik.

Neznalé upozorníte a možná další alergiky v okolí inspirujete. Nejde o žádné stigma, ale poměrně zajímavý poznávací znak. Květinu na sponce lze samozřejmě sladit s oblečením nebo si se svým „outfitem“ jinak nápaditě pohrát.

A zda nemá sponka negativní vliv na funkci roušky? Pokud zvolíte lehkou variantu a připnete ji na stranu (tedy nikoli např. k nosu), nemělo by jít o problém. Jde samozřejmě jen o doporučení, žádnou povinnost. Přesto vám tato maličkost může pomoci překonat následující nevlídné období v o něco větší pohodě a s grácií.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)