Přenosné ohniště: Praktická a elegantní součást zahrady

Venkovní ohniště

Posezení u ohně prostě baví a jeho atmosféra je jedinečná. I nyní v poměrně chladném počasí není od věci zapálit si v některé části zahrady oheň a dát si třeba špekáčky. Mnohdy poslouží jen tak k ohřátí rukou. Rozhodně si ale nechceme dělat škodu třeba na trávníku nebo někde jinde v místech, kde to máme hezké. I proto se vyplatí vsadit na elegantní přenosné ohniště. Na výběr je jich spousta. Záleží na tom, co preferujeme. My se na některé modely podíváme podrobněji v následujících řádcích.

Sázka na kovovou klasiku

Jestliže chcete mít na zahradě jednoduché kompaktní ohniště, které si pohodlně přenesete z místa na místo, volte kovové. Na trhu je k dispozici v mnoha variacích, samozřejmě v elegantní černé barvě. Vybírat je možné nízká ohniště s celkem solidní širokou plochou, nebo modely menší vyznačující se spíše větší výškou. Záleží na tom, jak velký oheň chcete mít. Určitě není od věci, když má přenosné ohniště ucha, za která je lze vzít v případě stěhování na jiné místo.

Kovové venkovní ohniště: Zdroj obrázku heureka.cz

Bytelné kameninové ohniště

Nehodláte-li ohniště často stěhovat, vyplatí se kameninová varianta. Takovéto ohniště je pochopitelně mnohem bytelnější. Slouží často jako solitér, jenž se neschovává. Při jeho nákupu se vyplatí zjistit, zdali má vyměnitelnou nádobu na popel. Jako dekorativní prvek toto ohniště oceníte nejenom na zahradě, ale klidně i na balkónu, případně kdekoli jinde v exteriéru.

Kameninové ohniště: Zdroj obrázku heureka.cz

Klidně si také ugrilujte

Jasně, k takovýmto účelům slouží venkovní ohniště disponující také grilovacím roštem. Vypadá náramně. Je také dokonale praktické. Rozpálíte uhlíky, nasadíte rošt a můžete pohodlně grilovat. Budete se jednoduše bavit a o to jde. Ideální variantou jsou kovová ohniště, jež se jednoduše přenášejí. Když nebudete chtít grilovat, pouze odstraníte mřížku a můžete rozpálit klasický táborák.

Venkovní ohniště s grilem: Zdroj obrázku heureka.cz

Venkovní ohniště: Zdroj náhledového obrázku heureka.cz

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.