Přemýšlíte nad ideálním zastřešením terasy? Známe výhodné řešení

Hliníková pergola

Každý majitel zahrady si rád posedí venku s výhledem na celé širé okolí. Pokud si chcete dopřát ničím nerušený relax v jakémkoliv počasí, neobejdete se bez pořádného zastřešení. V dnešní době existuje celá řada výhodných variant. Jaká vychází nejlépe?

Zaměřte se na pohyblivou střechu

Pokud si nechcete neustále přesedat a lovit sluneční paprsky po celé zahradě, určitě si pořiďte některou z posuvných variant. Tu si můžete v případě pěkného počasí pohodlně zatáhnout a užívat si slunce, zatímco před příchodem deště či větru naopak roztáhnout. Jak zastřešit nebo zastínit terasu?

Oblíbenou možností jsou pergoly s posuvnou látkovou střechou. Ta je vyrobená z velmi pevného materiálu, který bezpečně chrání jak před sluncem, tak i deštěm. Vlastně se jedná o jedinou pohyblivou variantu, jež vás zvládne zabezpečit před horkým i deštivým počasím.

Ihned v závěsu v žebříčku popularity se drží výsuvné markýzy. Ty jsou ve složeném stavu velmi nenápadné, jelikož se schovávají ve speciálním boxu připevněném na zdi. Díky tomu neruší přirozený vzhled vašeho domova. Ačkoliv zvládají poctivě chránit proti slunečním paprskům, poradí si jen s lehkým deštěm.

Hliníková pergolaFoto: atypy.cz

Získejte inspiraci

Zajímavou alternativou je i kombinace pergoly s posuvnou látkovou střechou a klasickou markýzou. Tento mix s sebou přináší možnost zastínit rozlehlé plochy, takže jej volí spíše náročnější zákazníci.

Chcete se podívat, jak vlastně jednotlivé technologie fungují a na kolik vás vyjdou? V tom případě si nenechte ujít webové stránky známých poskytovatelů z ATYPY. Ti se na trhu pohybují už od roku 1992 (zrealizovali více než 1 000 zakázek), přičemž vás potěší nadstandardní zárukou o délce pěti let. Díky šikovně napsaným blogovým článkům ihned zjistíte výhody i specifika různých variant zastínění.

Náhledové foto: atypy.cz

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.