Pověste tuhle směs na terasu a komáři zmizí. Je to jednoduché a pro lidi neškodné

Také se neustále při své zahradní relaxaci potýkáte s tímto otravným hmyzem? S komáry si poradíte opravdu snadno. Stačí použít šikovnou past z kvasnic. Ukážeme vám, jak funguje i co budete potřebovat na její přípravu.

Opravdu na tom není vůbec nic složitého. Kvasnice totiž ve chvíli, kdy dojde k jejich aktivaci, začnou vytvářet teplo. A právě to komáry neodolatelně láká. Sladké komponenty v pasti se pak postarají i o další obtížný hmyz.

Připravte si návnadu na komáry, pomohou vám kvasnice

Ze všeho nejdříve najděte doma obyčejnou PET lahev. Bude vám stačit malá a nejlépe s tmavšími stěnami. Do průhledné se komáři zase tak moc nepohrnou. Lahev seřízněte tak, aby její spodní část tvořila dostatečně velkou nádobu. Ta bude totiž sloužit jako past. A nezapomeňte i na otvor pro zavěšení, pokud tedy nebudete vše řešit za pomoci opletu.

Připravte si jeden hrnek teplé vody a rozmíchejte v něm 50 gramů cukru. Pokud se vám to nechce vážit, je to asi pět polévkových lžic. Poté přidejte i droždí a vlijte do pasti. Teď už ji stačí jen pověsit na vhodné místo. Pro lepší účinnost doporučujeme přidat trochu medu nebo jiné sladké složky, třeba obyčejné marmelády.

Foto: Pixabay

Kam a jak past na komáry umístit

Komáři, ale i další hmyz, se ze všeho nejraději zdržují v temných a vlhkých koutech. A právě tam by měla být pověšena i vaše past. Stačí jedna noc a uvidíte, kolik obtížného hmyzu se vám podaří ulovit. Pro lepší účinek past pravidelně měňte.

Vsadit lze i na bylinky proti komárům

Chcete takové, které tento hmyz spolehlivě zaženou, pak za zahradu vysaďte třeba půvabně kvetoucí levanduli (Lavandula). Skvělý je také tymián (Thymus) nebo středomořský rozmarýn (Rosmarinus). A chybu neuděláte ani ve chvíli, kdy vám záhonek zabere pelyněk (Artemisia) čimáta (Mentha).

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://hobby.instory.cz/2224-otravuji-vas-v-noci-komari-vypudit-je-lze-i-korenim-ci-kvasnicemi.html, https://www.ireceptar.cz/zdravi/past-na-komary-30000729.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)