Poslední nezbytné úkony, které je třeba provést na zahradě

Na poslední nezbytné úkony, které je třeba provést na zahradě, se vyplatí nezapomenout. Pomohou vám ji totiž dokonale připravit na zimu.

Budete mít také jistotu, že jste zaručeně nic nepřehlédli a že vaše péče o okrasnou i užitkovou zahradu probíhá přesně tak, jaká má.

Zkontrolujte výšku stromů na zahradě

Výměnou za všechno, co pro nás naši listnatí přátelé dělají, je důležité, abychom jim pomohli jejich zdraví. Často je nejlepším způsobem dělat méně, než více. Na co si dát pozor? Zejména na výšku.

Podzimní úklid

Náhledové foto: Pixabay

Příliš vysoký strom může způsobit problémy s elektrickými vedeními nebo může přerůstat svůj prostor. Zmenšení velikosti stromu odřezáváním velkých větví není správným řešením, může totiž rostlinu stresovat, díky čemuž je náchylná na choroby, poškození hmyzem či sluncem. Správné a bezpečné prořezávání velkých stromů provede nejlépe vyškolený arborista. V případě, že strom již přerůstá svůj prostor, je nejlepší strom zcela odstranit.

Vyčistěte všechny okapy

Okapy u domu byste měli čistit každé jaro a podzim. Pokud jsou ucpané listím, nemá kudy odtékat voda. A co je nejhorší, mnohdy se stane, že voda, která nemá kudy odtéct, se začne vsakovat do střechy. Nejlépe dvakrát ročně proto odstraňte z okapů veškeré nečistoty. Zřejmě budete potřebovat žebřík na vytahání veškerého lupení a větviček. Také zkontrolujte svody, zda jsou dobře průchozí. A je-li to třeba, tak okapy ještě natřete. Uvidíte, že se vám tato péče o ně bohatě vyplatí.

Zdroj: https://living.iprima.cz/zahrada/okrasna-zahrada/trapatka-trapatkovka-echinacea-zmena-jmena, https://www.herbalista.cz/bylinky/echinacea-trapatkovka/, https://zahradkarskaporadna.cz/clanek-120945-podzimni-zahrada-potrebuje-peci, https://www.bauhaus.cz/blog/zahradni-prace-na-podzim-a-v-zime

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)