Pořízení zahradní sekačky: Jaký pohon vybrat a jak ušetřit

Sekačka

Zima je sice v plném proudu, nicméně ani se nenadějete a přijde jaro. Vy budete muset vytáhnout veškerou zahradní techniku a nástroje. Být připravený se určitě vyplatí, a pokud víte, že vaše zahradní sekačka už mele z posledního, rozhodně byste měli začít uvažovat o nákupu nové už nyní. Důležitým aspektem při jejím výběru je především pohon. Aktuálně jsou k dispozici klasické benzínové modely a elektrické či aku sekačky. Jaký je mezi nimi rozdíl a co udělat pro to, abyste sehnali ten správný model za výhodnou cenu?

Benzínové sekačky jako klasika

Většina lidí dává stále přednost benzínovým sekačkám. Jde o tradiční volbu. Důvodů pro nákup benzínového přístroje bychom našli hned několik. Tím prvním je absolutní mobilita. Dostanete se prakticky kamkoli. Stačí jen kanystr s benzínem a můžete posekat klidně i celý sad. U benzínových sekaček je jenom zapotřebí vybírat mezi čtyřtaktní motory, které jsou výkonnější, kvalitnější a méně náročné skrze údržbu. Na mnohé tyto sekačky se navíc často vztahuje i poměrně výrazná sleva.

Elektrické modely do omezeného prostoru

Nemáte na chatě či chalupě přívod elektřiny? Pak počítejte s tím, že elektrickou sekačku prostě a jednoduše nevyužijete. U většiny domů je ovšem elektřina k dispozici, a tak není nejmenší problém posekat zahradu i s takovouto sekačkou. Její nákup je také mnohem levnější. Ušetřit tak není potíž. Elektromotory jsou zkrátka levnější. Pokud vám nevadí neustálé tahání přívodní šňůry za sebou, pak lze posekat i větší plochu.

Aku sekačky jsou hudbou budoucnosti

Pořízení aku sekačky je nákladné. I když se na ně vztahuje sleva, pořizovací ceny jsou stále vcelku vysoké. Výdrž baterie je navíc minimální, takže je zapotřebí koupit několik kusů. Baterie je přitom nejdražší částí sekačky.

Jak ušetřit při nákupu zahradní techniky?

Alternativ úspory je poměrně hodně. Jakousi klasiku, jež je ovšem neustále aktuální a funkční, představují slevové kupony. Spousty jich najdete na portálu kuponka.cz.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.