Pomáháme trávníku: Bofix na hubení plevele

Bofix na trávník

Když je trávník plný nejrůznějšího plevele, s největší pravděpodobností bude jeho růst omezen na maximum. Možností zbavení se nežádoucích rostlin máme pochopitelně hned několik. Vydat se můžete například mechanickou cestou, kdy prostě a jednoduše budete nejrůznější svlačce, pampelišky a jiné plevele vytrhávat ručně. Mnozí lidé využívají pro hubení plevele klasický herbicid, který ale dokáže zlikvidovat i travní porost v okolí, což si samozřejmě nepřejeme. I proto se vyplatí vsadit na selektivní herbicid Agro Bofix. Právě na něj a jeho aplikaci se soustředíme.

Charakteristika Bofixu

Herbicid Bofix na hubení plevele je možné se vyznačuje především tím, že dokáže vybírat přímo rostliny, jež budou jeho účinnými látkami zahubeny. Jedná se z drtivé většiny o dvouděložné plevelné rostliny, mezi které patří hluchavka, konopice, smetánka lékařská, jitrocel, ptačinec, pcháč, lebeda, jetel a mnohé další, jež dokážou trávníku neskutečně škodit. Samotný účinek by se měl dostavit již po několika hodinách, kdy rostliny postupně začnou ohýbat listy a odumírat. Postupem času se přípravek dostává až do kořene a plevel kompletně usychá.

Účinné látky Bofixu

Z účinných látek v tomto preparátu jmenujme klopyralid, fluroxypyr a MCPA. Díky jejich obsahu je účinek maximálně rychlý a efektivní. Pouhých 50 ml přípravku postačí bohatě na přípravu roztoku o objemu 2 ž 5 litrů. Postačit by měl na celkovou plochu od 83 do 125 m2. Jinak nabízí Bofix dávkování, které je naprosto pohodlné. Stačí pouze využít odměrky přímo v balení.

Aplikace Bofixu

Postříkat trávník prostřednictvím Bofixu lze od března až po říjen. Záleží pouze na vás samotných. Obecně se doporučuje moment, kdy je dlouhodoběji sucho. Spousta lidí stříká plochu již na jaře. Při dešti anebo po něm není účinnost taková, jelikož voda dokáže preparát smýt.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.