Aquaponie – Hudba budoucnosti v zemědělství

Aquaponie

Snili jste někdy o tom, že budete mít poloautomatický systém na produkci potravin, který bude vyžadovat jen minimum lidské práce a finančních investic? Vaše sny se mohou snadno stát realitou, na trh přichází doslova revoluční technologii, která se zapíše do historie zemědělství – Aquaponie.

Většina z vás se jistě již s termínem aquaponie setkala. Jedná se o způsob pěstování, při kterém se živiny dostávají k rostlině pomocí vodních roztoků. Rostlina čerpá živiny pro svůj správný růst pomocí kořenů nikoliv z půdy, ale ze speciálního kapalného roztoku obohaceným o živiny. Zlaté české ručičky se opět nezapřeli, jelikož česká firma Thorilex tento koncept posunula na naprosto novou úroveň.

Jejich aquaponické systémy jsou vlastně malé ekosystémy sami o sobě. Jejich revoluční technologie používá k hnojení rostlin splašky ryb, které plovou v kádích pod rostlinami. Voda obohacená o rybí splašky putuje do kořenů rostlin, čímž zajistí jejich správný růst a následně se očištěná vrací zpět do kádě s rybami. Jediné o co se musíte starat je chov ryb (jejich krmení). O údržbu kádí si nemusíte dělat starost, jelikož voda se čistí sama. Rostliny hnojit a zalévat rovněž nemusíte, jelikož se hnojí sami a zalévají sami vodou z kádí.

Schéma aquaponie:

Schéma Aquaponie

Cítíte ten potenciál? Aquaponický systém od společnosti Thorilex vám může zajistit neomezené (záleží pouze na velikosti systému) množství chutných ryb a zdravé zeleniny s minimem práce a nákladů. Investice do aquaponie se vám vždy vrátí.

Jaké jsou výhody aquaponie?

  • Poloautomatizovaná produkce potravin
  • Minimum lidské práce
  • Úžasná investiční příležitost
  • Garantovaná a rychlá návratnost investice
  • Možnost pěstování všech možných druhů rostlin (koření, zelenina, ovoce)
  • Možnost chovu rozličného množství ryb (kapr, okoun, pstruh, losos, štika…)

Pro koho se hodí aquaponický systém?

  • Rodiny s dětmi
  • Investiční celky
  • Farmáři
  • Podnikatelé v gastronomii

Aquaponie je vhodná pro všechny, kteří nejsou spokojeni s kvalitou potravin v obchodním řetězcích a rádi by měli pravidelně na talíři zdravou zeleninu a rybí maso. Zároveň mají jakýkoliv prostor, kde se může aquaponie nainstalovat (sklep, garáž, nevyužitá stodola atp.) Pak už postačí jednorázová investice a můžete se těšit ze zdravých chutných potravin po celý život.

Aquaponie

Cítíte tu příležitost?

Druhou cílovou skupinou jsou investiční celky a menší podnikatelé v gastronomii, (farmáři, majitelé restaurací, či prodejen potravin) pro které je aquaponický systém výdělečným aktivem. Žádná jiná investice na světě vám nezajistí produkci žádaných potravin v nejvyšší možné kvalitě. K údržbě aquaponického systému navíc nepotřebujete téměř žádný čas, ani další finance spjaté s údržbou systému. Návratnost investice může být v tomto případě v období 1 – 2 let.

Zaujal vás koncept aquaponie?

Jestliže vás zaujal koncept aquaponických systémů a rádi byste se o tomto žhavém trendu dozvěděli více, navštivte stránky české firmy www.thorilex.com. Firma Thorilex je první firmou ve střední Evropě, která tento důmyslný systém rozvíjí, prodává a poskytuje k němu odborné poradenství. Jejich pracovníci s vámi rádi prodiskutují podrobnosti ohledně aquaponických systémů na jejich online chatu.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.