Pokusy na zvířatech: emoce celebrit při pohledu na týraná zvířata

Laboratorní myš

Způsobovat někomu záměrně bolest nebo zdravotní problémy rozhodně není etické. A pokud je o vztah lidí, je to dokonce nezákonné. Proto je až s podivem, že zákon takové chování umožňuje ve vztahu ke zvířatům. Je to problém, o kterém se dnes už příliš nemluví. Ne však pro to, že by se pokusy neděli. A tak je načase si znovu tuto problematiku připomenout. Podařilo se to i s pomocí několika známých tváří, kteří byli vystaveni autentickým záběrům na zvířata v laboratořích.

Plačící celebrity

Ben Cristovao, Veronika Čermák Macková, Dewii, Jana Stryková a další známé české osobnosti se rozhodli pro podporu iniciativy Za pokusy bez zvířat (www.zapokusybezzvirat.cz). Jejich úkolem bylo dívat se na video, které ukazuje utrpení testovaných zvířat. Žádná z celebrit nedokázala video dodívat do konce a téměř všechny to rozplakalo. Tyto emoce, které se známé osobnosti nebáli uveřejnit, jen ukazují, jak strašné trápení museli zvířata podstoupit. Video je veřejně přístupné a uvidíte z něj pouze reakce celebrit nikoli samotná videa týraných zvířat. Nicméně jen zvuky, které můžete slyšet, vyvolávají husí kůži po celém těle.

Pokusy na zvířatech

Foto: Pixabay

Stojí vám to za koupi?

Pokud byste viděli přímo na výrobku fotku týraných zvířat, které jsou zodpovědné za to, že si ho jej vy nyní můžete koupit, aniž byste ohrozili vlastní zdraví, udělali byste to? Pravděpodobně ne. Problémem je to, že řada lidí nezná způsob, jak odhalit, zda produkty byly nebo nebyly testovány na zvířatech. Při nákupu jakéhokoli produktu se zaměřte na etický kodex značky. Dnes už existuje poměrně široké množství značek a produktů, které můžete používat, aniž by kvůli nim musel někdo trpět.

Podpisy kosmickou rychlostí

Iniciativa byla spuštěna v září 2021 a podpisy lidí, kteří s takovým týráním zvířat nesouhlasí, se sbírají velice rychle. Jedná se o petici, která má za cíl zakázat pokusy na zvířatech v celé Evropské unii. Nasbíráno již bylo více než 225 000 podpisů v celé Evropské unii – a 40 000 z nich je od občanů České republice. Toto množství podpisů předčilo i větší státy, jako je například Německo nebo Francie. V současné době je nejvíce podpisů právě z České republiky.

Ještě není konec

I když se jedná o poměrně vysoké číslo, stále to ještě nestačí. Aby se tím začala Evropská unie zabývat, je zapotřebí získat více než 1 000 000 podpisů. Pokud ani vy nechcete zůstat lhostejní, zapojte se do iniciativy a připojte svůj podpis na www.zapokusybezzvirat.cz. Všechno zvládnete z pohodlí domova.

Zdroj: http://zpravodajstvi.ecn.cz/?x=2743821

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!