keramzit

Pokojové rostliny v květináči s keramzitem

Jakékoli pokojové rostliny si vyžadují ke svému růstu nejen kvalitní květináč, ale také vhodný podklad. Jestliže si nevíte rady a nepotřebujete mít jako podklad pouze klasickou hlínu, tak si určitě vyberete keramzit. Tento materiál je naprosto vynikající díky mnohým svým vlastnostem a určitě také vypadá poněkud neotřeleji a zajímavěji, než je tomu v případě standardního hliněného podkladu.

Keramzit designem jistě nezklame

Když se podíváme na pokojové květiny, které jsou umístěny v klasických květináčích s hliněným povrchem, pak půjde o jakousi klasiku. Keramzit umí vytvořit neotřelý a moderní vzhled jakékoli rostliny. Jestliže je váš interiér vyveden v nějaké moderní podobě, tak právě červenohnědá barva keramzitu zajistí to, že budou květináče maximálně ladit se zbytkem vnitřním uspořádáním.

Ekologicky a efektivní podklad

Keramzit určitě nezklame ani po pěstební stránce. Pokojové rostliny se v něm budou cítit doslova jako doma. Jde o ryze ekologický materiál, který je vyráběný v souladu s přírodními zákony. Nijak nenarušuje celkové prostředí půdy, jejíž pH se nijak nemění. Naopak rostliny jsou schopny urychlit svůj růst. Keramzit umí v určitém provedení taktéž zabránit mnohým škůdcům a nemocem. Klidně může fungovat i jen jako drenážní vrstva odvádějící vodu směrem ke kořenům rostliny.

Keramzit si najde využití všude

Využití keramzitu je ryze individuální a jak profesionální zahradníci, tak i lidé v domácnostech jej mohou využít jak v interiéru, tak i v exteriéru. Jeho hmotnost není vysoká, takže není problém manipulovat i s větším množstvím. Umístit jej můžeme i tam, kde by jinak s některými ostatními materiály hrozilo propadnutí anebo jiné nehody. Typické jsou například střechy a jiné nosné konstrukce. Klidně jej snese i klasická okrasná zahrada. 

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

1 komentář

  1. Jan Kraslan Odpovědět

    táto rastlinka potrebuje ešte veľa bračekov a sestričiek aby sa z nej dali ušiť nohavice 🙂 ak sa nemýlim ide o konope siate(Cannabis sativa). ak sa jej budete dostatočne venovať odvďačí sa vám formou krásneho mini stromčeka. môj stromček mohol meriať do výšky zhruba 30cm a bol krásne husto obrastený maličkými 2cm/3cm lístkami. škoda že nemám foto, bolo to pred 20timi rokmi. semienko som zasadil pokusne pri spomienke na školské experimenty a ziskal som ho z krmiva pre andulky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *