Pokojové rostliny, které neublíží kočkám ani dalším domácím mazlíčkům

kočka

Udržujte své chlupaté přátele v bezpečí výběrem správných pokojových rostlin pro váš domov. Zvolte rostliny, které jsou pro ně netoxické. Jedině tak je ochráníte před možnými problémy.

Pokojové rostliny mají schopnost přidat bujnost a barvu do místnosti, ale mnoho druhů může být toxických pro domácí zvířata, která se mohou rozhodnout žvýkat jejich listy. Naštěstí existuje celá řada rostlin, které lze pěstovat, aniž by představovaly hrozbu pro zvířata. Tyto rostliny jsou vhodné do domovů s domácími mazlíčky:

Africká fialka

Africká fialka je rostlina, která je vhodná pro domácí mazlíčky. Je velmi nenáročná na péči a daří se jí i na nepřímém světle. A jak o tyto květiny pečovat? Udržujte půdu mírně vlhkou a zalévejte africké fialky tak, že je necháte nasát vodu drenážním otvorem květináče tak, aby nedošlo k poškození listů a okvětních lístků. Tato kvetoucí rostlina dokáže při správné péči rozjasnit i ty nejmenší prostory.

Africká fialka

Foto: Pixabay

Vánoční kaktus

Vánoční kaktusy jsou netoxické rostliny, které mohou domácím mazlíčkům po pozření způsobit střevní problémy, ale neotráví je. Celkově je to bezpečnější volba než mnoho jiných oblíbených rostlin, které jsou pro zvířata jedovaté. Nejlépe roste na jasném a nepřímém světle.

Další bezpečné rostliny

Tím však výčet vhodných druhů samozřejmě nekončí. Vsadit lze i na Phalaenopsis, mučenky, bromélie, stephanotis nebo asparágus či palmy areka a chamedorea. A bez obav si můžete pořídit i královskou begónii, bambus, peperomii, africkou kopřivu a pileu. A nesmíme zapomenout ani na bezpečné sukulenty jako aloe, aeonium, tlustice nebo další druhy patřící do čeledi Crassulaceae.

Varování! Aby rostliny pěstované doma nepředstavovaly pro vaši kočku v žádném případě hrozbu, neměli byste je stříkat lešticími přípravky a pesticidy (výjimkou mohou být ty přírodní), které mohou ulpět na listech.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/zahrada/10-pokojovych-rostlin-bezpecnych-pro-nase-domaci-mazlicky.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)