dracéna2

Pokojové květiny ozdobné listem

Přestože kvetoucí pokojové rostliny patří mezi nejpůvabnější, pokojové květiny ozdobné listem jsou v interiéru také velmi oblíbené. Vybrat si můžete rostliny s drobnými, středními i velkými listy, které mohou být jednobarevné i vícebarevné. Květiny pokojové většinou dotváří interiér, patří k jeho významnému doplňku, který dodává vašemu bytu či domu tu pravou atmosféru. S výběrem vám pomůže atlas pokojových květin, zkušený pěstitel nebo také náš příspěvek.

Pokojové květiny ozdobné listem

Pokojových rostlin, které jsou zajímavé svými listy, je velké množství. Vybrat si můžete některé pokojové kapradiny, například netík, daválii, ledviník. Velmi oblíbená rostlina s okrasnými listy je aloe. Nejenže je krásná, ale zároveň ji můžete pěstovat pro její léčivé účinky. Jedná se o velmi odolnou rostlinu, která vydrží i týdny bez zálivky. Zajímavá je také agáve a juka. Juku lze pěstovat i celoročně venku. Je odolná a otužilá, navíc netrpí chorobami. Tenura neboli tchynin jazyk je další z odolných rostlin, které jsou ozdobné listem. Při výběru si dejte pozor na jedovaté pokojové rostliny, obzvláště máte-li doma děti či domácí mazlíčky.

Pokojové palmy

Další skupinu rostlin, které jsou okrasné listem, tvoří palmy. Jedná se o exotické rostliny, které jsou k vidění nejen v domech či bytech, ale velmi často se umisťují do komerčních objektů, vstupních hal nebo chodeb. Ve své domovině palmy dorůstají do několika metrů a přirozeně kvetou a plodí. Toho se bohužel v našich podmínkách nedočkáte. Můžete pěstovat palmy se zpeřenými listy nebo s dlanitě členitými listy. Pokud se rozhodnete pro jejich pěstování, umístěte je na světlém stanovišti, ale bez přímého slunce. Suchý vzduch jim také nesvědčí, nicméně ten odstraníte častějším rosením listů. Oblíbenými palmami jsou datlovník, prodara japonská, žumara nízká, papyrus, chamedorea sličná nebo šáchor.

Pokojové jehličnany

Také některé druhy jehličnatých rostlin můžeme pěstovat jen jako pokojové, protože naše podmínky nám jejich pěstování na zahradě bohužel neumožňují. Doporučit vám můžeme například Araukárie, teplomilné borovice, pokojový cypřiš nebo blahočet. Váš interiér jak ozdobí svým vzhledem, tak i provoní, protože z jehlic se totiž stále uvolňuje malé množství vonných silic, které mají zároveň dezinfekční účinky.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *