Komáři

Pohodlí na zahradě: Braňte se efektivně komárům i klíšťatům

Každý z nás miluje posezení na terase do pozdních nočních hodin. Jedná se o příjemný relax, kdy člověk prostě a jednoduše vypne při rozhovoru se svými známými a kamarády. Když vás ovšem večer začne obtěžovat nepříjemný hmyz, je rázem po pohodě. To samé platí i v případě, že si na některé části vašeho těla najdete přisáté klíště. V této situaci jde již veškerá legrace stranou, protože může být velmi nebezpečná a zdraví ohrožující…

Hmyz se vyskytuje téměř všude

Máte-li pocit, že u vás na zahradě či v sadu je bezpečno, jste šťastní lidé. Většinou se ovšem jedná pouze o pocit, jelikož nebezpečí v podobě klíšťat číhá všude. Skrývají se především ve vysoké trávě. Často o nich ani nevíte a přisají se vám tam, kde to nejméně čekáte. Klasiku představují místa v tříslech, pod koleny a v dalších ohybech kůže. Vyskytnout se ale mohou někdy i v oblasti hlavy ve vlasovém porostu. Komáři spíše létají ve večerních hodinách a vyskytují se hlavně u vody. Pokud nepoužijete kvalitní repelent proti komárům, dokážou vás slušně poštípat.

Závažné zdravotní obtíže

Jak komáři, tak i klíšťata představují závažnou hrozbu pro naše zdraví. U komárů jde o šíření nejrůznějších infekčních onemocnění. V současnosti se hovoří především o viru Zika, který by ale v našich končinách naštěstí zatím neměl hrozit. U klíšťat je to mnohem horší, jelikož způsobují jak boreliózu, tak i klíšťovou encefalitidu. Obě dvě onemocnění jsou typická závažným průběhem a dlouhou rekonvalescencí. Mohou dokonce zanechat i trvalé následky.

Ryze přírodní repelent jako řešení

Ochrana proti klíšťatům i komárům nemusí být vůbec složitá. Stačí pouze spolehlivý repelent. Výbornou volbou je přípravek InsectGuard, který je vyroben ryze na přírodní bázi. Vhodný je tedy i pro úplně malé děti, a to od věku 1 roku. Vyznačuje se vysokou účinností. Na rozdíl od některých ostatních preparátů příjemně voní po levanduli. Jeho aplikace je jednoduchá a vy díky němu budete dokonale ochráněni.

Sdílet

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *